Nazi hayali Brezilya'da tuttu mu?

Nazi hayali Brezilya'da tuttu mu?
Nazi hayali Brezilya'da tuttu mu?

Candido Godoi?deki ikiz nüfus, Dr. Mengele?nin ziyaretlerinden sonra artmış.

Arjantinli tarihçinin iddiası: 'Ölüm Meleği' lakaplı Nazi Dr. Mengele, Ari ırk projesinde başarılı olmuş olabilir. Kanıt, doktorun sık gittiği Brezilya kasabasındaki şaşırtıcı ikiz nüfusu...

LONDRA - İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin kurduğu toplama kamplarının en ünlüsü olan Auschwitz’te yüz binlerce Yahudi üzerinde korkunç deneyler yapan ‘Ölüm Meleği’ lakaplı Dr. Josef Mengele, Ari ırkı çoğaltma deneylerinde başarılı olmuş olabilir mi? Arjantinli tarihçi Jorge Camarasa’nın cevabı, evet. Camarasa, yeni çıkan kitabı ‘Mengele: Güney Amerika’daki Ölüm Meleği’nde, şaşırtıcı bir teori öne sürüyor. Buna göre, Brezilya’nın ikiz nüfusu yüksek küçük kasabası Candido Godoi, Mengele’nin laboratuvarı konumundaydı ve burada yıllardır görülen sıradışı ikiz doğumların arkasında ‘Ölüm Meleği’nin çalışmaları var.
Bu küçük kasabada bir ‘İkiz Müzesi’ bile var. Camarasa, Mengele’nin 60’larda bu kasabayı Dr. Rudolph Weiss adıyla defalarca ziyaret ettiğini bulmuş. Ona göre herkes Weiss’ı kadınlara özel karışım ilaçlar dağıtan ve kan örnekleri toplayan biri olarak hatırlıyor. Weiss’ın ziyaretlerinden birkaç yıl sonra kasabada ikiz doğumlar görülmeye başladığını belirten Camarasa, yeni doğanların pek çoğunun sarı saçlı ve mavi gözlü olduğunu vurguluyor. İkiz doğum oranı normalde 80’de birken Candido Godoi’de beşte bire çıkıyor. 

İkiz doğum sayısını artırmaya çalışıyordu
Eski belediye başkanı ve kasaba doktoru Anencia Flores da Silva da çalışma için yüzlerce insanla görüşmüş. Tüm hikâyelerde onun da karşısına ‘Dr. Rudolph Weiss’ çıkmış. Dr. Da Silva, “Varis sorunu olan kadınlara yaklaşıp onlara şişede taşıdığı bir ilaç ya da getirdiği tabletlerden vermiş. Kimi zaman da diş muayenesi yapmış, herkes onun kan örneği aldığını hatırlıyor” diyor. 1979’da 68 yaşındayken, Brezilya’daki evinde bulunan yüzme havuzunda boğularak ölen Mengele, Ari ırkı çoğaltmak için ikiz doğumların sayısını artırmaya çalışıyordu. Toplama kampında özellikle ikizler üzerinde acımasız deneyler yapan Dr. Mengele’nin 400 bine yakın insanın ölümünden sorumlu olduğu düşünülüyor. (The Daily Mail)