Nazım Hikmet Vakfı polis zoruyla tahliye ediliyor!

Nazım Hikmet Vakfı polis zoruyla tahliye ediliyor!
Nazım Hikmet Vakfı polis zoruyla tahliye ediliyor!
Beyoğlu'nda Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın da kiracısı olduğu 116 yıllık Hrisovergi Apartmanı'nın sahibi Balıklı Rum Hastanesi Vakfı'nın binanın boşaltılması için gönderdiği ihtarın ardından polis, vakfın tahliyesine başladı.

Beyoğlu’nda Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın da kiracısı olduğu 116 yıllık Hrisovergi Apartmanı’nın sahibi Balıklı Rum Hastanesi Vakfı’nın binanın boşaltılması için gönderdiği ihtarın ardından polis, vakfın tahliyesine başladı.

Diken.com.tr’nin haberine göre; Beyoğlu Kent Savunması, Twitter  hesabından yaptığı çağrıda, Sıraselviler caddesinde bulunan vakfın tahliyesinin engellenmesi için destek isterken, polisin içeri girmek isteyenlere izin vermediğini belirtti.

NE OLMUŞTU?
Hrisovergi Apartmanı’nın sahibi Balıklı Rum Hastanesi Vakfı, Nazım Hikmet Kültür Vakfı’na binayı boşaltmaları, boşaltmamaları halinde Beyoğlu Belediyesi tarafından tahliye işlemlerinin başlatılacağına dair ihtar göndermişti.

İhtarnamede, binanın tadilat amaçlı boşaltılması istense de kiralandığı Azade Nisa Turizm İnşaat Gayrimenkul Yatırım Ltd. şirketiyle yapılan sözleşme, ‘Hrisovergi Apartmanı’nın otel-alışveriş merkezi yapımı için yeniden inşası ve tadilatını öngörüyor.