Nebahat Çehre: Sözlerim çarpıtıldı

Nebahat Çehre: Sözlerim çarpıtıldı
Nebahat Çehre: Sözlerim çarpıtıldı
Nebahat Çehre Meryem Uzerli'nin hamileliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını bunun insanların özel hayatına girmek olacağını açıkladı.
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli’nin sevgilisi Can Ateş’ten çocuk doğuracağını ve babasız çocuk büyüteceğini açıklamasının ardından eski rol arkadaşı Nebahat Çehre’nin “Çocuk istemeyen adam zorla baba yapılmaz. Bence Meryem yanlış yolda” dediği iddia edilmişti. Nebahat Çehre Radikal’e verdiği röportajda böyle bir açıklama yapmadığını açıkladı. Meryem Uzerli ve Can Ateş’i tam olarak kendisinin tanıştırmadığını söyleyen Çehre Uzerli ve Ateş’in tanışma hikâyesini anlattı.
Ben Can’ı çok da fazla tanımam. Müşterek arkadaşlarımız vesilesiyle tanıştık. İki defa aynı grupta bulunduk, yemek yedik. Can oturduğunuz, konuştuğu zaman kendini dinleten bir adamdır. Bildiğim kadarıyla kötü bir çocuk değildir. Can’ın da olduğu arkadaş grubumuzla yine yemeğe çıkıyorduk. Meryem de burada misafirimiz sayılır. Çok çalışıyor çok sıkılıyordu. “Meryem ben arkadaşlarımla yemeğe gidiyorum sen de gelmek ister misin” dedim, “Gelirim” dedi. Hep beraber yemeğe gittik. Ben erken yatan bir kadınım. 11 buçukta “Meryem gidelim” dedim. “Çok güzel geçiyor ben biraz daha kalabilir miyim” dedi. Gruptakiler gayet güvendiğim insanlardı, “Tabii ki” dedim. Ertesi gün öğrendim ki Meryem’le Can o gece birbirlerinden etkilenmişler. Bu durumda ben onları birbirlerine uygunlar diye tanıştırmış olmuyorum. Ancak sonra da Can’ın Meryem’e yararlı olabileceğini düşündüm. Temiz bir çocuk, iyi bir çevre Meryem’ iyi gelir diye düşündüm. Meryem’e de zaman zaman “Nasıl gidiyor” diye soruyordum. “Çok iyi çok mutluyum” diyordu.
Meryem Avrupa koşullarında büyümüş bir kadın olarak çalışma saatlerinden mutsuzdu. Antalya’da ödül alırken bunu söyledi. Bizim öyle bir lüksümüz yok. Biz söyleyemiyoruz. Meryem çok başarılıydı, rolünün hakkını vermişti. Sonrasını ben de sizin gibi gazetelerden takip ettim. Ayşe Arman’ın röportajını okudum. Sonra bana “Siz tanıştırmışsınız, ne düşünüyorsunuz” diye sordular. Ben babamı küçük yaşta kaybettim. Bu yüzden eskiden beri Çocuk anne babayla büyümeli gibi bir düşüncem var. Bu yüzden iki evliliğimden de çocuk yapmadım. Bu röportajdan da böyle bir sonuç çıkarmışlar. Benim Meryem’in özeline girme hakkım yok ki böyle bir açıklama yapayım. O ikisinin arasında bir olay.
Röportajın devamı yarın Radikal’de.