Ned Stark diziye geri mi dönüyor?

Ned Stark diziye geri mi dönüyor?
Ned Stark diziye geri mi dönüyor?
Game of Thrones'un en sevilen ama ilk sezonda idam edilerek serüveni erken noktalanan karakteri Kuzey'in muhafızı, Kışyarı Lordu Ned Stark, altıncı sezonda yeniden dizide olacak.

RADİKAL - Game of Thrones hayranları, beşinci sezonun son bölümünde defalarca bıçaklandığı görülen Jon Snow'un yeni sezonda dizide olup olmayacağını tartışadursun; dizinin fanatiklerini iyice heyecanlandıracak bir haber daha gündeme geldi: Milyonların sevgilisi, Kuzey'de bulunan Kışyarı'nın lordu Ned Stark diziye dönüyor! Ned Stark dizinin ilk sezonunda Westeros Kenti'nde idam edilmişti.  
T24'ün haberine göre Ned Stark'ın, diziye çocukluk hali ile yeniden dahil olacağı öne sürülüyor. 

Dizinin yapımcı şirketi HBO'nun başkanı Michael Lombardo,geçtiğimiz aylarda ülke basınına konuyla ilgili yaptığı açıklamada dizinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss'in Game of Thrones'u sekiz sezonda tamamlamayı planladıklarını belirtti. Bu açıklamaya göre sevilen dizi 2018'de ekranlara veda edecek. Filmin bu tarihten sonra çekilmesi ve 2019 veya 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Jon Snow hayranlarına müjde!


13 YAŞINDAKİ NED STARK
Son gündeme gelen iddiaya göre aktör Sean Bean’in hayat verdiği Stark Hanesi'nin başı, Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı olan Ned Stark, diziye çocukluk hali ile yeniden dahil oldu. Yeni sezonda Stark'ın gençliğini 13 yaşındaki oyuncu Sebastian Croft canlandıracak. Yeni sezonda flashback'lere sahne olacak dizi, senaryo gereği Ned Stark'ın geçmişini de mercek altına alacak. Bu sayede 'Robert'ın İsyanı'nın da işlenmesi ve akıbeti merakla beklenen Jon Snow'un annesinin kim olduğunun ortaya çıkması bekleniyor. Ned Stark'ın evlilik dışı oğlu ve Gece Nöbetçileri Lord Kumandanı Jon Snow'un yeni sezonda yer alıp almayacağı ise belirsizliğini koruyor. Sezon finalinde silah arkadaşlarının saldırısına uğrayan Snow, ağır yara almış ama senaristler Snow'un öldüğüne dair net bir açıklama yapmaktan kaçınmıştı.
Flashback sahneleriyle Jon Snow'un kimliğinin belli olacağını savunan Game of Thrones hayranları, Snow'un altıncı sezonun final bölümünde diziye geri döneceğini savunuyor. Yeni sezon çekimleri devam eden Game of Thrones'un 6'ncı sezonu Nisan 2016'da beyaz ekrana dönecek. (T24)