'Neden dağıldık biz de bilmiyoruz'

'Neden dağıldık biz de bilmiyoruz'
'Neden dağıldık biz de bilmiyoruz'
2000'lerin ilk yarısının belki en ünlü boyband'i Blue, tekrar bir arada. Son albümleri 'Roulette'in tanıtımı kapsamında bu akşam Zorlu Center PSM'de sahneye çıkacak Blue, konserle ilgili "Performans dans müziği, eski klasik Blue müziği ve yeni albümden şarkıları içerecek. Seveceklerine eminiz!" diyor.
Haber: ELİF EKİNCİ - elif.ekinci@radikal.com.tr / Arşivi

Blue için dönüm noktası neresiydi?Bizce dönüm noktası Brit ödülünü kazanmaktı. Sir Elton John ile yaptığımız işbirliği de çok önemliydi. Bizim aslında sahip olduğumuz başarının önemini kavradığımız anlardı bunlar.

10 yıl once dünyadaki en büyük boyband’lerden biriydiniz. Zirvedeyken neden durmaya karar verdiniz?
Son 10 yıldır düşünüyoruz ama biz de bulamıyoruz neden durduğumuzu! Küçük bir mola verip tatile çıkmıştık ve bu yıllar sürdü! Sonra nihayet tekrar bir araya geldik ve 2011’de Eurovision’da İngiltere ’yi temsil ettiğimizde bunu herkes öğrendi! Eurovision bu açıdan bizim için çok mantıklı bir karardı.

2001’de kurulmuştunuz. O zamanki hayranlarınız şu an artık yetişkinler. Müziğinizi onlara adapte etmeyi düşünüyor musunuz yoksa yeni jenerasyonu mu hedefliyorsunuz?Yeni albüm ‘Roulette’in eski hayranlarla da bir bağ kurabileceğini düşünüyoruz çünkü eski Blue soundunun bir kısmını koruduk. Ve yeni jenerasyonla bağ kurabilmek için bir parça da yenilik kattık içine. Müzik endüstrisi 10 yıl içinde çok değişti, bunu yapmak zorundaydık.

Ara verdiğiniz dönemde neler yaptınız?Hepimiz kendi kafamızı yaşadık. Simon ve Lee kendi solo kariyerlerinin üzerine çalıştılar. Antony ve Duncan birçok gösteride sahnedeydiler. Hepimizin sorumlulukları vardı yani.

Uzun bir aranın ardından ‘Roulette’I tekrar kaydederken neler yaşandı?
Kayıt süreci her zamanki gibiydi. Yapımcımızla stüdyoya girdik ve deliler gibi çalıştık! Hep birlikte tekrar müzik yapıyor olmanın zevkini hissettik sadece, başka bir şey hissetmedik. Çok güzeldi.

Son yıllarda ünlü olan boyband’ler hakkında ne düşünyorsunuz? Aralarında favorileriniz var mı?
E biz artık ‘boyband’ değiliz evet, ‘manband’ olduk! Ama elbette boybandlerin bir araya gelişi bizi sevindiriyor. Örneğin One Direction gibi grupların Britanya bayrağını dünyada dalgalandırması hoşumuza gidiyor.

Türkiye ’deki ilk konserinizden önce hayranlarınıza ipuçları vermek ister misiniz?Performans dans müziği, eski klasik Blue müziği ve yeni albümden şarkıları içerecek. Seveceklerine eminiz!

Blue, bu akşam (30 Kasım) saat 21.00’de Zorlu Center PSM’de.