Nedir şu Shiatsu?

Bir masaj tekniği olarak bilinse de aslında bir 'yaşam felsefesi.'

Bir masaj tekniği olarak bilinse de aslında bir 'yaşam felsefesi.'
Ne: Sözlük anlamı 'parmakla uygulanan baskı' olan Shiatsu, geleneksel Çin tıbbının, Japon masaj teknikleriyle birleştirilmesinden doğan bir öğreti. Fizyoterapi ve psikoloji gibi modern disiplinlerle besleniyor.
Ne için: Kan dolaşım sorunları, tansiyon bozuklukları, sırt, bel ve boyun ağrıları, romatizmal sıkıntılar, psikolojik rahatsızlıklar, obezite. Kimi hamilelik sorunları, MS ve stresin getirdiği her tür sıkıntı ile ilgili olarak uygulanabilir.
Nasıl: Kabaca, akupunktur uygulanırken kullanılan noktalara uygulanan masaj, çeşitli esneme hareketleriyle çok daha etkili hale getiriliyor, vücudun, aklın ve ruhun birlikteliğiyle estetik ve sağlık kontrol altına alınarak, biyolojik enerjinin en üst limitlerde kullanılması sağlanıyor.
Kim: Bu konuda eğitim almış uzman doktorlardan başkasına güvenmemekte yarar var.
Nerede: Deniz seviyesinde olduğu halde en yüksek oksijen oranına (%45-50) sahip olan yerlerden biri olan Çeşme'de. Sheraton Çeşme'nin hem deniz suyu, hem de kaplıca suyu kullanılan spası Thermalife'da.
Ne zaman: Spa, yaz-kış her zaman açık. Çok uzatmak istemeyenler, belki bayram tatilinde Sheraton'ın uyguladığı özel paket programlardan yararlanmak isterler. Bilgi için: (0232) 723 12 40
http://www.sheratoncesme.com