Nejat Uygur son yolculuğuna uğurlandı

Nejat Uygur son yolculuğuna uğurlandı
Nejat Uygur son yolculuğuna uğurlandı
Cemal Reşit Rey'deki törenin ardından Teşvikiye Camisi'nde cenaze namazı kılınan usta oyuncu, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü tiyatro oyuncusu Nejat Uygur, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AB Bakanı ve
Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçılar Sümer Tilmaç, Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Alabora'nın yanı sıra çok sayıda isim katıldı. Bu arada camiye gelenlerin aranarak avluya alınmasına törene gelenler, tepki gösterdi.Nejat Uygur son yolculuğuna uğurlanıyor

Uygur'un ölümü çocukluğumuzun da ölümü aslında...
 
Twitter'da ünlüler Nejat uygur'a ağladı
"RABBİM DE BUNDAN SONRA ONU GÜLDÜRECEK"
Ömer Çelik, "Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bizim geleneksel tiyatromuzla bugünkü anlayışı çok iyi şekilde birleştiren bir halk sanatçısıydı, halk adamıydı. Yeri zor doldurulacak birisi" diye konuştu. Egemen Bağış da "Sayın Başbakanımız ve hükümetimizi temsilen katıldık. O, ömrü boyunca bizleri güldürdü, inşallah Rabbim de bundan sonra onu güldürecek" dedi.

"SANATÇILARA ULAN DEMEYİN, İYİ OLMAZ"
Mustafa Alabora da "Türk tiyatrosunun geleneksel oyunculuğunun çok önemli bir mirasını kaybettik. Ama beni, Nejat ağabey 7 senedir acı çekiyordu, beni daha çok üzen bir şey var. Dün Başbakan'ın mecliste 'Ulan hepiniz oradaydınız be' diye sanatçılara hitaben konuşması, Nejat ağabeyin ölümü kadar beni üzdü. Umarım, bu ayrıştırıcı dil düzelir ve bu güzel ülkede kardeşçe, mutlu yaşamamız iyi olur. Buradan Başbakan'a diyorum ki, sanatçılara ulan demeyin, iyi olmaz" diye konuştu.

"GÖVDE GÖSTERİRKEN, BİR DE TELİF HAKLARIYLA İLGİLİ BİR GİRİŞİM YAPSALAR"
Sümer Tilmaç, "Çok önemli bir ağabeyimiz. Türk tiyatrosunun kilometre taşı Nehat ağabey. Hepimizinbaşı sağolsun. Son dönemler çok popüler oldu bu, politikanın ve siyasetin de böyle bir vefatı ciddiye almış olması hakikaten çok önemli. Ama bir de bunun yanı sıra burada gövde gösterirken, bir de telif haklarıyla ilgili ciddi bir girişim yapsalar, çok daha iyi olacak. Herhalde Nejat ağabeyin de bir sürü alacağı vardır" dedi.

Uygur'un cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.

SARIGÜL VE ÇELİK SOHBETİ
Cenaze namazı öncesi önde saf tutan Ömer Çelik ile Mustafa Sarıgül'ün uzun bir süre kulaktan kulağa konuşarak, güldüğü görüldü. Bu arada, cenaze namazının ardından cenaze omuzlarda cenaze aracına taşınırken, yoğun kalabalık nedeniyle cenaze, araca zorlukla taşındı.