Neslihan Atagül'e Moskova'dan ödül

Neslihan Atagül'e Moskova'dan ödül
Neslihan Atagül'e Moskova'dan ödül
Neslihan Atagül, 'Araf' filminde canlandırdığı Zehra karakterinde sergilediği performansla Moskova 2morrow Film Festivali'nde 'Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu' ödülüne layık görüldü

İSTANBUL - Moskova 2morrow Film Festivali'nin ana Yarışma bölümünde Kim Ki-Duk'un Pieta/Acı, Marco Bellocchio'nun Dormant Beauty, Benedek Fliegauf'un Just the Wind gibi filmleriyle yarışan Araf, Rusya'dan ödülle döndü.

Ünlü yönetmen Lars Von Trier'in yapımcısı Marianne Slot’un başkanlığını yaptığı ve Claudia Lansberger, Marit Kaplan gibi isimlerin yer aldığı juri, kadın - erkek oyuncular arasından yaptığı seçimle Neslihan Atagül'e, Araf'ta canlandırdığı Zehra karakterindeki performansıyla "Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu" ödülünü verdi.

Neslihan Atagül, Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Veren Kadın Oyuncu" ödülünü almıştı.

Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği Araf filminde Neslihan Atagül’le birlikte Özcan deniz, Barış Hacıhan ve Nihal Yalçın rol alıyor.

Yeşim Ustaoğlu’nun senaryosunu yazıp yönettiği Araf, 11-20 Ekim tarihleri arasında Abu Dhabi Film Festivali'nde “En İyi Uzun Metrajlı Film Ödülü” için yarışacak.

ARAF’IN HİKAYESİ
Zehra ve Olgun; bir otoban üstünde kurulu, her şeyin gelip geçici akarak yaşandığı, devasa bir benzin istasyonunda, 24 saatlik vardiya usulüyle, hiç değişmeyen bir monotonlukta, sanki bir gün hayatlarının birden bire değişivereceği beklentisi ve hayalinde, aslında neredeyse içinde yok olup gittikleri bir vakumun içinde, biteviye çalışarak yaşarlar. Bir gün aniden beliriveren