Neverland'de nöbet tutan hayranlara kötü haber

Neverland'de nöbet tutan hayranlara kötü haber
Neverland'de nöbet tutan hayranlara kötü haber

Hayranları, kralın malikanesi Neverland?e kamp kurmuştu. FOTOĞRAF: AP

Michael Jackson'ın çiftliği Neverland'de yapılacağı duyurulan tören için bekleyen hayranları hayal kırıklığı içinde... Aile, 'Çiftlikte tören yok' diyor

LOS ANGELES - Michael Jackson’ın cenaze töreninin halka kapalı olarak gerçekleşeceği açıklandı. Ayrıca daha önce açıklandığının aksine, pop kralının cenaze töreninin Neverland Çiftliği’nde de düzenlenmeyeceği duyuruldu.
Jackson’ın ailesinin yaptığı açıklamada, Michael Jackson’ın Los Angeles’ın kuzeybatısında kurduğu Neverland Çiftliği’nde ne halka açık, ne de özel bir törenin yapılacağı açıklandı. Aile, Jackson için düzenlenecek halka açık bir törene ilişkin planların yapıldığını ve karar verme sürecinde olunduğunu, yakın zamanda törenle ilgili bilgi verileceğini açıkladı. 

‘Ailesi kalbimizi kırdı’
CNN televizyonu önceki gün, Jackson’ın masal kahramanı Peter Pan’in adası Neverland’den esinlenerek kurduğu dev çiftlikte, cuma gününün halkın ziyaretine ayrılmasının planlandığını, pazar da aile arasında özel bir tören düzenleneceğini duyurmuştu.
Haberin açıklanmasıyla, cenaze törenini bekleyen Jackson hayranları hayal kırıklığı yaşadı. Kralı son yolculuğuna uğurlamak için günlerdir Neverland’in önünde nöbet tutan hayranlar, şok içinde olduklarını, ailenin sorumsuzca davranıp milyonlarca insanın kalbini kırdığını söylüyor.
Jackson hayranlarından Laurie Saunders, “Ona olan son görevimizi yerine getirmek, onu kalabalıklarla uğurlamak isterdik. Ayrıca hayattayken onu seven bu kadar çok kişi olduğunu görememiş olması çok üzücü” derken, 16 yaşındaki kızı Jessica, “Michael Jackson’dan aldığım ilhamla bir dans okulunda eğitim görüyorum. O herkesin idolüydü” diyor.
Cenaze törenini kaçırmamak için Neverland civarındaki otellere akın eden Jackson hayranlarıyla birlikte tüm dünyadan basın mensupları da hayal kırıklığı içinde.
Bu arada Jackson’ın ağabeyi Jermaine Jackson, NBC televizyonuna yaptığı açıklamada, kardeşinin ölümünün kendisini çok büyük kedere sürüklediğini anlattı. Jackson’ın Müslüman olan ağabeyi, “Her gün dua ediyorum. Keşke onun yerine ben ölseydim. O, Tanrı’nın armağanıydı. Ben daha yaşlıyım, keşke ben ölseydim” dedi. Cenaze programıyla ilgili açıklama yapmadı. (aa, ap)