New York mektubu

New York'un bugünlerde en popüler kulüplerinden biri John Street Bar. Sebebi de iki hafta önce hatırı sayılır şöhrette insanın haftasonu boyunca durmaksızın eğlenmeleri.

New York'un bugünlerde en popüler kulüplerinden biri John Street Bar. Sebebi de iki hafta önce hatırı sayılır şöhrette insanın haftasonu boyunca durmaksızın eğlenmeleri. Jackass programı sayesinde bir anda patlayan Johnny Knoxville, Sex and the City'den Willie Garson ve Tobey Maguire 'Sarhoş Aşk' partisinde birlikte eğleniyorlardı. Hatta ve hatta Maguire, Spider-Man'den rol arkadaşı Kirsten Dunst'la 'samimi ötesi' pozisyonlara girmiş: Görenler, bir arada Maguire'ın Dunst'ın kalçasını okşadığını anlatıyor. Ancak genç kız olanlardan biraz utanmış olacak ki görüldüğünü fark edince hemen kalabalığın arasından kaçmaya çalıştı. Öte yandan, partinin konseptine uygun olsun diye almaktan çekinmediği alkol yüzünden de ortaya "Beni tanımıyor musunuz, Spider-Man'deki kız benim," diyormuş.
New York'da bu aralar iki kadının tişörtler arası rekabeti var. Başı maliyeyle ciddi dertte olan Martha Stewart ve bir dükkanda hırsızlık yaparken kameralara yakalanan Winona Ryder'a atıfta bulunan tişörtler pek revaçta. Birinde 'Free Martha', diğerinde ise 'Free Winona' yazıyor ve 20-22 dolar arasında satılıyor. Martha Stewart tişörtleri bulmak için en uygun yer ise Christopher St. Müzik dehası Moby'nin de hemen başlangıcındaki parka bakan apartmanda oturduğu bu cadde, New York'da gay hayatın nabzının attığı yer. Bütün bir cadde sex shop ve gay kulüp dolu.
Bu sene tıpkı 2. Dünya Savaşı sonrasında olduğu gibi, New York'da bebek patlaması yaşanıyor. Saldırılardan sonra evde daha fazla vakit geçiren çiftler belli ki boş durmamışlar. Geçen eylül ayından dokuz ay sonra, 9 / 11 çocukları doğmaya başladı ve Aralık'ta doğması beklenenler de aynı kategoride değerlendiriliyor. Ancak bebek patlaması bu kış sona ereceğe benziyor. Çünkü New York'da 9 / 11 sonrası inişe geçen dışarıda yemek yeme yeniden revaçta. SoHo ve Village'da birçok yeni lokanta açılıyor, bir sene sonra akşam yemekleri için doluyor.
Bu hafta hem Timeout hem de New York Post'da yeni açılan lokantalar arasında 'Beyoglu' vardı. Kentin gözde yeni Türk lokantası Post'tan iki buçuk yıldız kapmış. Döner ilk gittiklerinde iyi pişmemiş, ikinci gittiklerinde harikaymış.
(O.E.)