New York metrosunda yok yok

New York metrosunda yok yok
New York metrosunda yok yok
New York metrosunda, yılda 24 binden fazla eşya kayboluyor. Bunların içinde 4 bin dolar değerinde alyans da var motosiklet de.

NEW YORK   - New York metrosunda, yılda 24 binden fazla eşyanın kaybolduğu, bulunan 8 binden fazla eşyanın Transit Kayıp Eşya Bürosu'na teslim edildiği bildirildi.
Büro son olarak, 2 ay sonra sahibine teslim edilen 4 bin dolar değerindeki alyansla gündeme geldi. Brooklynli olduğu öğrenilen gelin adayının parmağından düşürdüğü alyans, 2 ay sonra adı açıklanmayan bir kadın tarafından bulunarak New York Kayıp Eşya Bürosu'na teslim edildi.
New York Kayıp Eşya Bürosu'nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre, her gün milyonlarca kişinin kullandığı metroda ayda ortalama 2 binden fazla eşya kayboluyor.
New York metrosunda, 2011 yılında toplam 23 bin 223 eşya kaybolurken bu rakam 2012 yılında 24 bin 445'e ulaştı. Kaybolan eşyalardan 2011 yılında 7 bin 438'i, 2012 yılında ise 8 bin 93'u bulunarak iade edildi.
Motosikletten, elektrikli süpürgeye kadar çok değişik bir yelpazeye sahip olan kayıp eşyaların başında ise evcil hayvan taşıma kafesleri geliyor. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  New York

  ,

  Kayıp

  ,

  Kadın