Niagara'ya yenilmeyen adam

Niagara'ya yenilmeyen adam
Niagara'ya yenilmeyen adam

Kurtarma görevlileri bir helikopterin de yardımıyla adamı kıyıya çekmeyi başardı. FOTOĞRAF: AP

30'larında olduğu sanılan bir adam, kendini Niagara Şelalesi'nden aşağı bıraktı. 50 metreden düşmesine rağmen kurtarılmaya direnip 45 dakika buzlu suda yüzmeyi sürdüren inatçı adam buradan atlayıp hayatta kalmayı başaran üçüncü kişi oldu

OTTAWA - ABD-Kanada sınırındaki Niagara Şelalesi’nden atlayan ve 30’lu yaşlarında olduğu sanılan bir adam, 50 metreden düşmesine rağmen hayatta kaldı. Olay sonrasında Niagara Parkı polisinin aktardıklarına göre, önce bir turist, genç görünümlü bir kişinin güvenlik bariyerini aştığı ve Niagara Nehri’ne atladığı ihbarında bulundu. Polis, kısa süre sonra, bu kişinin At Nalı (Horseshoe) şelalesinden atladığını ve 50 metre aşağıdaki nehrin buzlu sularında olduğunu tespit etti.
Kanadalı kurtarma ekibi vakit kaybetmeden harekete geçti, ancak yardımı reddeden adam nehirde yüzmeyi sürdürdü. Bir helikopterin de yardıma gelmesinin ardından kurtarma görevlileri adamı kıyıya çekmeyi başardı. 

Donma tehlikesi geçirdi

Hastaneye kaldırılan ve başından yaralandığı belirlenen adam, 45 dakika buzlu suda kaldığı için donma tehlikesi geçirdi. Niagara Parkı’nın polis şefi Douglas Kane, “Bu, bildiğim kadarıyla bugüne kadar üzerinde herhangi bir koruyucu giysi olmadan Niagara Şelalesi’nden atlayıp sağ kalan üçüncü kişi” dedi. Polis, adamın intihar girişiminde bulunduğunu düşünüyor.
En son 20 Ekim 2003 tarihinde Kirk Jones isimli bir Amerikalı adam, Niagara Nehri’ne atlamıştı. Kurtarılan Jones, bunalımda olduğunu ve alkol aldığını söylemişti. (aa)