Nigar Uluerer hayatını kaybetti

Nigar Uluerer hayatını kaybetti
Nigar Uluerer hayatını kaybetti
Türk Sanat Müziği sanatçısı Nigar Uluerer hayatını kaybetti.

MUĞLA - Türk sanat müziğinin duayen sanatçısı Nigar Uluerer, bir aydır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi'nde, 87 yaşında yaşamını yitirdi. Uluerer'in yeğeni Mehmet Uluerer sanatçının cenazesinin bugün öğle namazından sonra Karaburgaz Mezarlığı'na defnedileceğini açıkladı.Yaşamının son 26 yılını Bodrum'un Ortakent Yahşi Beldesi'nde geçiren Türk sanat müziği sanatçısı Nigar Uluerer, geçen 10 Şubat'ta solunum yetmezliği şikayetiyle Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Uluerer, tekrar rahatsızlanınca bir ay önce tekrar aynı hastaneye yatırıldı. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Murat Karamustafaoğlu tarafından gerekli müdahalelere rağmen Uluerer, akciğerlerinin daha da zayıf düşmesi ve solunum yetmezliği nedeniyle bugün saat 02.30 sıralarında yaşamını yitirdi. Sanatçının ölüm haberini alan komşuları ve sevenleri hastaneye akın edip, yeğeni Mehmet Uluerer'i bu acı gününde yalnız bırakmadı.

Halasının 26 yıldır Bodrum'da yaşadığını belirten Mehmet Uluerer, "Kendisi burada yaşamayı tercih ettiği için cenazesini de burada defnedilmesinin uygun olacağını düşündük. Bugün öğlen Adliye Camisi'nde kılınacak namazın ardından Karaburgaz Mezarlığı'nda kendisini son yolculuğuna uğurlayacağız" dedi.


SOKAK HAYVANLARI ÖKSÜZ KALDI


Uluerer'in hayatını sokak hayvanlarına adamış ünlü bir sanatçı olduğunu söyleyen komşusu Mehmet Çakar, "Doğum yapan köpek yada kedi görse yardım eder, yavrularını sahiplendirirdi. Rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu. Ölümü hepimizi çok üzdü. Allah rahmet eylesin" dedi.


NİGAR ULUERER KİMDİR?


Bursa'da 10 Şubat 1926'da dünyaya gelen Nigar Uluerer, "Alişimin Kaşları Kara", "Ben Gamlı Hazan", "Aşkımızın Sonu Yok", "Bir İnat Yüzünden", "Acı Feryat" adlı sevilen eserleri seslendirdi. Sinemada da boy gösteren Uluerer, "Gümüş Gerdanlık", "Taş Plaktan Bugüne", "Cilalı İbo Yıldızlar Arasında", "Üç Garipler" adlı filmlerde rol aldı. 26 yıl önce Bodrum'a yerleşti ve kendini sokak hayvanlarına adadı. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Uluerer, Bodrum'daki villasında kedi ve köpeklerle yaşıyordu. (dha)