Nihat Doğan'a Azerbaycan'da tepki!

Nihat Doğan'a Azerbaycan'da tepki!
Nihat Doğan'a Azerbaycan'da tepki!
Mersin'de vahşice katledilen Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili attığı tweetler nedeniyle eleştirilen Nihat Doğan'a Azerbaycan sosyal medyasında da insanlar gün boyunca eleştiren twettler attı.

RADİKAL - Nihat Doğan'ın attığı, "Siz de mini eteği giyip, soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın" tweeti, Azerbaycan Türkçesi'ne çevrilerek paylaşıldı ve gün boyunca sosyal paylaşım sitelerinde en çok konuşulan konu oldu.

Azerbaycan'da faaliyet gösteren, azxeber.com haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni, Sosyal Medya Uzmanı Hacıbey Heyderli konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Heyderli, Türkiye 'de yaşanan bu insanlık dışı olayın, Azerbaycan medyasında da en az Türkiye'deki kadar yansıdığını belirtti.

Bu tecavüz olayını haber yaptıktan sonra yüzlerce okuyucunun habere yorumlar yaptığını, Nihat Doğan'a ise tepkinin büyük olduğunu bildiren Heyderli konuşmasına şöyle devam etti:

Nihat Doğan'a çok sert cevap: Bir de para mı istiyorsun!

Nihat Doğan'ın Özgecan Aslan Tweet'leri için suç duyurusu!

"Nihat Doğan'ın tweetine ise tepkiler her keçen dakika daha da arttı ve sosyal medya hesabımıza 1 saat içinde yüzlerle tepki mesajları geldi. Azerbaycan toplumu ülkemizde de tanınan ve bilinen bir sanatçının böyle konuşmaması gerektiğini söyledi. Düşünüyoruz ki, ünlü kişiler topluma verdikleri mesajlarda çok dikkatli olmalılar, Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz." (Ali KAN/BAKÜ/DHA) 
Nihat Doğan'dan Ahmet Çakar'a: Dinime küfreden Müslüman olsa!