Nihat Doğan'ın Özgecan Tweet'i büyük tepki çekti

Nihat Doğan'ın Özgecan Tweet'i büyük tepki çekti
Nihat Doğan'ın Özgecan Tweet'i büyük tepki çekti
Türkücü Nihat Doğan'ın, vahşice öldürülen Özgecan Aslan hakkında attığı Tweet büyük tepki çekti. Doğan daha sonra Tweet'i sildi ama, Tweet sosyal medyaya damgasını vurdu.

Sosyal medyada Özgecan Aslan'ın katledilmesi hakkında milyonlarca paylaşım yapılırken, türkücü Nihat Doğan’ın attığı Tweet büyük tepki çekti. Hürriyet’in haberine göre Nihat Doğan, tepki gören Tweet’ini daha sonra sildi. Ancak ekran görüntüsü alınan Tweet sosyal medyada halen gündemde.

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın evine gitmek üzere bindiği minibüsün şoförü tarafından hunharca katledilmesi ülkede infial yarattı.

Sosyal medya kullanıcıları da cinayeti kınayan çok sayıda mesaj paylaştı.

Türkücü Nihat Doğan’ın paylaştığı bir mesaj ise büyük tepki çekti.

Beren Saat'ten Özgecan cinayetiyle ilgili çarpıcı sözler

Doğan, “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklindeki Tweet’i, gelen tepkiler sonrasında sildi.
Oyuncu Ahu Sungur da bu mesaja büyük tepki göstererek, Doğan’a “Mini eteği ahlaksızlık olarak görüyorsan survivor da bikinili insanların Arasında yarışmayacaksın o zaman !” cevabını verdi.

 

 

 

Türkiye, Özgecan için ayağa kalktı

Mersinli avukatlardan ortak Özgecan kararı

Galatasaray'dan Özgecan Aslan tweeti

Özgecan Aslan'ın tabutunu kadınlar taşıdı

Özgecan cinayeti zanlıları linç edilmek istendi


  http://www.radikal.com.tr/1293716129371612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazı gider, zihniyet kalır - user795672

  "Benim olmazsan taciz ederim" diye bir şarkı yapan erkek, twitter'daki kadın cinayetlerini körükleyici yazısını kaldırdı diye melek olamaz. Özgecan'ın kanı hepinizin ellerine, dillerine bulaştı.

  Cehalet paçalardan akıyor - efeg27

  Bizim halk gibi korkunç cahil olduğu ama daha da kötüsü okumus cahilininde cahil olduğunun farkında olmadığı sadece algı ile yönetilen bir toplumda bu tür vahşilikler olması son derece doğaldır. TV lerde ki iğrenç yarışma programları acayip eğlence anlayışı ve saçma sapan dizileri göre göre akıl sağlını kaybetmiş bir topluma sahip olduk. Geçenlerde Osmanlı tarihinde halklarıyla ilgili bir kitap okuyordum, kabaca şöyle bir tanımlama yapılmıştı; Osmanlı döneminde en az tecavüz yada benzeri olayın olduğu eyalet Bosna Hersek ve çevresi en çok olanda Mısır ve çevresi, kararı siz verin! Ülkücü yada alperen denen ve bana göre işe yaramaz erkeklerin kendilerine kimlik bulduğu örgütlerin ciddi anlamda kontrol edilmesi ve eğitimle doğru yönlendirilmesi gerekiyor. Bu tarz tiplerin çoğunluğu buradan çıkıyor çünkü beyin olmadığı için güç ile kendini göstermek istiyor. Bu olayda öldürülmüş kızın cesedini yok etmek için babasına gidiyor, 50 yaşındaki avanak baba iyi bir dayak atıp polise haber vermek yerine suça ortak oluyor ve hayatını bitiriyor. Zamanında hergeleliğin farkında olsaydı ve uyarsaydı belki Özge yaşıyor olacaktı ama orta yaşı geçip hala çocuk beynine sahip olunca cezaevinin en kötüsü ile tanışacak ve muhtemelen sağ çıkamayacak.

  bastırılmış duygular - laleş_zerdeşt

  alçakla çukur arasındaki fark :alçak tan çıkma ihtimalin var ama çukurdysan çamurdasın demek,kürtçede güzel bir söz vardır: ya rebbi tü me dı riya rast şaş neke em şaş bıbeji tü me fahş neke(ya rabbi bizi doğru yoldan şaşırtma şaşırsakta fahş etme ...

  Popüler Kültür Kalıntıları - user576887

  Bu şahsın kimliğine bakansanız,nereden nasıl gelmiş olduğu size gereken bilgiyi veriri.Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.Bu şahsın bırakın sanatçılığını,çölde susuzluktan öleceğimi bilsem,verdiği suyu içmem diye düşünüyorum.

  Dogulu Olmak - user395405

  Doguluyum ve bununla her zaman gurur duydum, bu adam gibi sozde sanatcilarin yorumlarindan ve doguluyum demelerinden utaniyorum..

  İğrenç! - Elif26

  Bu insanın olduğu programı boykot etmekle kalmayın, programın yapımcısına, yayınlandığı kanala email, telefon, sosyal medya ne varsa tepkinizi gösterin. İstemiyoruz kendisini duymak, görmek, izlediğimiz şeylerle kendisine para kazandırmak da hiç istemiyoruz.

  nihat doğan - user995437

  Nihat Doğan hakkında derhal savcıların işleme geçip kadın cinayetlerinde kadınların suçlu olduğuna dair şiddeti ve tecavüzü haklı göstermeye çalışması hakkında dava açmaları gerekir.Böyle insanları da bizlere "sanatçı diye sunan medyaya da yazıklar olsun.Sanat,bu gibi ırkçı ve barbar saçmalıklarıyla gündem yaratmak isteyenlerin eline mi kaldı bu topraklarda?