Noel heyecanı!

Noel heyecanı!
Noel heyecanı!

Avustralda ya Noel Baba lar sahilde eğlendi.

Hıristiyan âlemi Noel'i coşkuyla karşılamaya hazırlanıyor. ABD ve İngiltere'de alışveriş merkezleri doldu taştı, Avustralya'da sahillere akın başladı.

Hıristiyan âlemi Noel’i coşkuyla karşılamaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi, Hz. İsa’nın doğum günü olarak anılan Noel Bayramı’nı kutlamak için bu akşam ve yarın sabah kiliselere akın edecek.
Başta ABD olmak üzere pek çok ülkede tüketim çılgınlığına sahne olan bayram öncesi alışveriş merkezleri doldu taştı. Bu koşuşturmanın bu akşama kadar sürmesi beklenirken, bazı dükkânların stoklarının ise şimdiden tükendiği belirtildi.
Öte yandan Vatikan’da bu akşam ve yarın sabah tören düzenlenecek, Papa 16. Benedict’in yöneteceği ayine katılanlar kutsanacak.
Noel’i ilk kutlayacak ülkelerden biri olan Avustralya’da ise pek çok kişi sabahın sahillere akın etmek üzere sözleşti. Havanın elverişli olmasını fırsat bilen Noel Babalar da, yazlık moda çoktan girmiş durumda.
Türkiye ’de ise Beyoğlu’ndaki San Antuan Kilisesi’nin en görkemli kutlamaya sahne olması bekleniyor. Bu akşam saat 20.00’da Noel İlahileri ile başlayacak program, yarın İngilizce, Lehçe, İtalyanca ve Türkçe devam edecek törenlerle devam edecek.
Öte yandan devletin zirvesi de Noel’i kutladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Noel Bayramı’nı kutlayanlara mutluluk, başarı ve esenlikler temenni ederken, Başbakan Tayyip Erdoğan yayımladığı mesajda, “Bizler, tarih boyunca farklı dinlere, farklı kültürlere saygıyı esas alan, farklılıkları bir zenginlik olarak algılayan köklü bir geleneğin mensuplarıyız dedi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise bugünün küresel barışa, sevgi ve saygıya dayalı, kimseyi ötekileştirmeden bir arada yaşama kültürüne katkı sağlamasını diledi.