@ubuget

Nurgül Yeşilçay'ın büyük kötülüğü ne?

Nurgül Yeşilçay'ın büyük kötülüğü ne?
Nurgül Yeşilçay'ın büyük kötülüğü ne?
Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay'ın Paramparça'dan ayrılığı için, "Öpüşme krizi vs. hepsi yalan, gerçek o kadar kötü ki.." dedi ve gerisini bizim hayal gücümüze bıraktı! Gelin o zaman o 'kötü'lük hakkında biraz fikir jimnastiği yapalım...
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL-  Paramparça ’ dizinin halihazırdaki başrol oyuncusu Erkan Petekkaya Posta’ya verdiği röportajda eski iş ortağı, rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay 'ın diziden ayrılışıyla ilgili  " Öpüşme krizi vs. hepsi yalan, hedef şaşırtma, gerçek o kadar kötü ki, anlatsam yer yerinden oynar. Ben bunu yapmam" dedi ve bombayı bizimle Nurgül Yeşilçay’ın arasına bir yere bırakıp metrodaki o şakayı yapan çocuklar gibi uzaklaştı…

KÖTÜLÜK NEDİR, KİMLERE YAPILIR?
Kötülük de iyilik gibi geniş ve çerçevesi çizilmesi zor bir kavram. Fernando Savater ‘Oğluma Ahlak Üzerine Öğütler’ isimler adlı lise öğrencilerine ders kitabı olarak okutulan ama herkese söyleyecek sözü olan pek kıymetli kitabında kötülüğün çerçevesini çizerken ve o kadar da göreceli olmadığını, 10’a kadar sayıldıktan sonra silahlarına sarılmaya söz vermiş iki silahşordan birinin işini 7’de bitirmesi üzerinden anlatıyor.

NURGÜL YEŞİLÇAY’INKİ NASIL BİR KÖTÜLÜK?
Peki Yeşilçay’ınki, nasıl bir kötülüktü, anlatılamayacak kadar kötü ama ucundan gösterilecek kadar çekici olan şey neydi? Gelin biraz fikir jimnastiği yapalım... Petekkaya’nın tonlamasına ve seçtiği kelimelere bakarsak Nurgül Yeşilçay’ınki sıradan bir kötülük değil! O zaman biz de elimizi korkak alıştırmayalım. Misal, Yeşilçay, Survivor’da, Semih’in hakkı olan yemeği yiyen Nihal Candan gibi sette Erkan Petakkaya’nın hakkı olan kumanyayı mı yiyordu acaba? Kötülük mü, büyük kötülük! Yer yerinden oynar mı, oynar, hele görüntüler varsa daha da çok oynar.

Şükran Ovalı Paramparça'nın reytingini etkiledi mi?

Erkan Petekkaya: Nurgül Yeşilçay'ın gidişini açıklarsam çok kötü olur


NURGÜL YEŞİLÇAY LUCIFER’A MI ÖZENDİ?
Ya da Yeşilçay seyrettiği ‘Lucifer’ dizisinin etkisinde kalıp şeytanlıktan süresiz izne çıkan ‘Lucifer Morningstar’ gibi rol arkadaşlarına suçlarına uygun cezalar mı dağıtıyordu? Sana bir delirten bakış, al sana da bir gizli sır öğrenme repliği… “Al Erkan sana da camdan fırlatan sinirli hâl itmesi” mi diyordu?  Belki de iç çekim mekanlarına sürekli çamurlu ayakkabılarla girip ev sahipleriyle yapımın arasını bozuyordu kim bilir!

Belki de ‘Paramparça’ya 6 gün set koyup herkesi 12 saatten fazla çalıştırıp hayatı onlara zindan ediyordur! Pardon o Nurgül Yeşilçay’ın ya da sadece bu dizinin ‘büyük kötülüğü’ değil, pardon! Çok kötü, çok kötü… Aniden sorunca insan bu kadar bulabiliyor.

Şimdi Allah muhafaza bazı ‘kötü’ niyetli insanlar da çıkıp, Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay’dan sonra ‘paramparça’ olan dizisini yeniden toparlamak için bunları söylüyor dese ondan sonra uğraş dur!

Nurgül Yeşilçay'ın veda yemeğine ünlü oyuncular gitmedi

Nurgül Yeşilçay ilk aşkına döndü