'Nymphomaniac'a siyah yakışır!

'Nymphomaniac'a siyah yakışır!
'Nymphomaniac'a siyah yakışır!
Danimarkalı yönetmen Lars von Trier'in Türkiye'de vizyona girmesi yasaklanan filmi 'Nymphomaniac'ın ikinci bölümünün 'sansürsüz' versiyonunun galası, dün Venedik Film Festivali'nde yapıldı.

Venedik'te kırmızı halıda boy gösteren filmin başrol oyuncusu Charlotte Gainsbourg ve Uma Thurman başta İtalyan basını olmak üzere dünya medyasının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
50'li yaşlarının başındaki bir kadının çocukluğundan itibaren erkeklerle olan ilişkilerini konu alan melankolik bir film olan Nymphomaniac'ın gösterimi için iki oyuncu da siyah tercih etti.


Filmin ana karakteri Joe'yi canlandıran 43 yaşındaki Charlotte Gainsbourg...


'Nymphomaniac'ın birinci bölümünde rol alan Thurman, ikinci bölümün galasına filmi desteklemek için geldi.

Gainsbourg, 44 yaşındaki Uma Thurman'a göre daha cesur bir elbise tercih etti.
Fransız aktris ve şarkıcı Charlotte, Venedik Tiyatrosu önünde toplanan hayranlarını kırmayarak fotoğraf çektirdi ve imza verdi.

Filmin birinci bölümünün uzun versiyonu ilk kez Berlin Film Festivali'nde gösterilmiş ve eleştirmenlerden övgüler almıştı.

TARTIŞMALI FİLM TÜRKİYE SİNEMALARINDA GÖSTERİLEMEDİ
Türkiye’de 'İtiraf' adıyla vizyona girmesi planlanan ama mahkeme kararıyla yasaklanan film, dünya sinemalarında iki bölüm halinde sinemalarda yer buldu. Türkiye'de sadece !f İstanbul ve İstanbul Film Festivali kapsamında izlenebilen “İtiraf Bölüm 1” 1 saat 50 dakika, “İtiraf Bölüm 2” ise 2 saat 10 dakika sürüyor.