O fotoğraf gerçek değil!

O fotoğraf gerçek değil!
O fotoğraf gerçek değil!
ABD'nin suikasta kurban giden 35. Başkanı John F. Kennedy'yi çıplak kadınlar arasında bir teknede gösteren fotoğraf yalan çıktı

ABD'de TMZ adlı site tarafından yayınlanan ve ABD'nin 1963'te suikasta kurban giden 35. başkanı John F. Kennedy'yi çıplak kadınlar arasında bir teknede güneşlenirken gösterdiği iddia edilen fotoğrafın Playboy dergisinin Kasım 1967 tarihli sayısında yer alan bir dosyaya ait olduğu ortaya çıktı.

TMZ, fotoğrafın uzmanlara inceletildiğini ve Kennedy'nin seçim kampanyası sırasında ortaya çıkmış olsaydı tarihi değiştirebileceğini yazmıştı.  Gazeteport'un haberine göre The Smoking Gun adlı internet sitesi, fotoğrafın, Playboy'un güzel kadınlarla dolu bir teknede parti verebilmenin yöntemlerini anlatan bir dosyada yer alan fotoğraflardan biri olduğunu ortaya çıkardı.  Site, fotoğrafın Kasım 1967 Playboy sayısında yayınlanan renkli versiyonunu da yayınladı ve TMZ'nin fotoğrafı siyah beyaza çevirip eskiterek yeniden yayınladığını ortaya çıkardı.

Playboy'da yayınlanan fotoğrafın yanındaki makalede fotoğrafın Karayipler'de bir adanın açıklarında tekne keyfi yapan dört çifte ait olduğu belirtiliyor. Yazıda "Andy" güneşlenirken, "Elaine"in çıplak halde suya atladığı, "Roxanna"nın da merdivende durduğu anlatılıyor. Röportajda fotoğrafı çeken Playboy fotoğrafçısı Larry Dale Gordon, TMZ'nin Kennedy olduğunu iddia ettiği kişinin parayla tutulmuş bir model olduğunu söylüyor.