O küçük kızın yüzü sekiz yıl sonra güldü

O küçük kızın yüzü sekiz yıl sonra güldü
O küçük kızın yüzü sekiz yıl sonra güldü

Federal jüri Brian David Mitchell ın savunmasını yetersiz buldu.

ABD'de 2002 yılında 14 yaşındayken kaçırılıp dokuz ay tecavüze uğrayan Elizabeth Smart'ı kaçıran adam, sekiz yıl sonra suçlu bulundu!

2002 yılında 14 yaşındayken kaçırılan Elizabeth Smart, adaletin yerini bulması için sekiz yıl beklemişti ancak önceki gün federal jüri, Smart’ı kaçıran Brian David Mitchell’ın savunmasını yetersiz bularak suçlu olduğuna hükmetti. Ve Elizabeth Smart sekiz yıl sonra ilk kez gülümsedi.
Salt Lake City’de federal jüri, Smart’ı kaçıran Mitchell’ın savunmasını ancak sekiz yıl sonra yetersiz buldu ancak Smart bunun da kendisi için yeterli olduğunu, karardan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Anne-babası Dorotha ve Ed Smart’ın da katıldığı duruşmanın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan 22 yaşındaki Elizabeth, “Bugün benim için muhteşem bir gün” dedi. Mitchell’in 25 Mayıs 2011’deki duruşmada ömür boyu hapis cezası alabileceği söyleniyor.
Kaçırıldıktan sonra tecavüze uğrayan Smart, evinden sadece 32 kilometre uzakta, bir otomobilde, bazı kişilerin robot resmini gördükleri zanlıyı teşhis edip polise haber vermeleri üzerine dokuz ay sonra kurtulmuştu. (The Daily Mail)


    ETİKETLER:

    haber