O Ses Türkiye'ye damga vuran çorbacı

O Ses Türkiye'ye damga vuran çorbacı
O Ses Türkiye'ye damga vuran çorbacı
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Opera bölümü mezunu Hasan sesinin yanı sıra mutevazi tavırlarıyla da gecenini yıldızı oldu.

Hasan 'Caruso' adlı aryayı seslendirdikten sonra jüri üyeleri kendisini seçmesi için adeta yalvarmaya başladı. Hadise ise şaşılacak derece de suskundu. Bir süre sonra durgunluğunun sebebini anlatan Hadise, 3 yıl kadar önce Belçika 'da yaşayan ve bugün hayatta olmayan yakın bir dostunun bu şarkıyı çok sevdiğini ve onu son gördüğü günde bu şarkının çaldığını anlattı. Hadise anlatırken duygulanan Hasan'ın da gözleri doldu. LOKANTACI OPERA SANATÇISI
Yarışmada performans şarkısının yanı sıra istek üzerine bir arya ve bir de 'Yayla Yolları' adlı türküyü seslendiren Hasan için salonda alkış tufanı koptu. Hasan'ın sesi ve duruşunun yanı sıra hikayesi de jüri üyelerini şoke etti. Hasan opera eğitimi aldığını ancak Zonguldak'ta ailesine ait lokantada çalıştığını söyledi. Bunu duyan Hadise 'Böyle bir ses var Türkiye 'de ve keşfedilmemiş. Ayıp! İyi ki geldin' diyerek tepkisini gösterdi. Gecenin yıldızı Hasan birbiriyle yarışan jüri üyelerinden Gökhan Özoğuz'u seçti.


  http://www.radikal.com.tr/115903211590321

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  utandım sizden - yesimersoy

  Biraz daha ahlaklı haber yapıp, ahlaklı başlık atsanız... Türkiyenin utanç duyması gereken bir haberi, attığınız 3 kuruşluk başlıkla yerle bir etmişsiniz.. Size gazeteci diyen utansın... Son 20 yılda Türkiyedeki sosyolojik çöküşün en önemli nedenlerinden biri de halkının sanattan uzaklaştırılması, cahil bırakılması.. yazsanıza bunu.... Bu nedenle bu altın çocuk iş bulamıyor diye.. Başka bir ülkede olsa, tanınmış, saygı duyulan bir sanatçı olacakken, döktüğü betonlarla medeniyet tellallığı yapanlat yüzünden babasının yanında çalışmak zorunda kalıyor diye... Sebebi nedir söylesenize.. İnsanları doğru bilgilendirsenize... Rapörtörmüsünüz, gazeteci mi?