Obama çok sevdiği çizgi romanın kahramanı oldu

Obama çok sevdiği çizgi romanın kahramanı oldu
Obama çok sevdiği çizgi romanın kahramanı oldu

Özel sayının kapağında da Obama var.

WASHINGTON - ABD’de 20 Ocak’ta başkanlık görevini devralmaya hazırlanan Barack Obama, Amerikan Marvel Comics şirketinin çizgi romanı ‘Örümcek Adam’ın son sayısında bir çizgi kahraman olarak yer aldı. Renkli baskı çizgi romanın kapağında da Obama’nın çizgi resmi kullanıldı. Marvel’ın baş editörü Joe Quesada, ‘kendileri gibi birini’ Beyaz Saray’da görmekten duydukları memnuniyeti ifade etmek için son sayılarında konu olarak Obama’nın yemin törenini seçtiklerini söylüyor.
Özel sayıdaki hikâye, Örümcek Adam’ın alternatif kişiliği Peter Parker’ın, Obama’nın yemin töreninde fotoğraf çekerken birbirine tıpatıp benzeyen iki Obama olduğunu fark etmesiyle başlıyor. ABD Başkanı olacak kişinin kısa sürede Örümcek Adam’a ihtiyacı olacağına kanaat getiren Parker, basketbol oynayarak gerçek Obama’nın kim olduğunu ortaya çıkarıyor. Kötü basketbol oynayan Obama taklidiyse Örümcek Adam’ın yumruklarına hedef oluyor. Bu durumun ardından Obama, Örümcek Adam’a basketbolcuların yaptığı gibi yumruk tokuşturarak teşekkür ediyor.
Daha önce küçükken ‘Örümcek Adam’, ‘Conan’ çizgi romanlarını biriktirdiğini söyleyen Illinois Senatörü Obama’nın internet sayfasındaki bir resimde Obama, bir diğer çizgi roman kahramanı Superman’in heykeli önünde görülüyor. Bu nedenle Marvel Comics’in son sayısı Obama için bir jest olacak. Özel sayı ABD’de 14 Ocak itibarıyla 3.99 dolardan (yaklaşık 6 TL) satılacak. (aa)