Obama 'Git buradan!' ikazını dinlemeyen tacizci sineğin işini anında bitirdi

Obama 'Git buradan!' ikazını dinlemeyen tacizci sineğin işini anında bitirdi
Obama 'Git buradan!' ikazını dinlemeyen tacizci sineğin işini anında bitirdi

Obama, CNBC?den John Harwood?la yaptığı söyleşi sırasında üstüne konan sineği tek darbede yere serdi.

WASHINGTON - ABD Başkanı Barack Obama, CNBC kanalıyla Beyaz Saray’da yaptığı söyleşi sırasında minik bir sinek tarafından sabote edildi! Obama önce sineği eliyle kovalayıp “Git buradan!” diye ikaz etti. Israrcı sinek ise ‘kaşınmaya’ devam etti. Bu kez Obama hareketsiz kalıp sineğin üstüne konmasını bekledi. Ardından ilk denemesinde, bir eliyle diğerinin üstüne hızla vurarak sineğin işini bitirdi. Obama daha sonra kendisiyle söyleşi yapan John Harwood’a dönerek; “Şimdi, nerede kalmıştık?” dedi ve ekledi: “Etkileyiciydi, değil mi? Yakaladım!” Obama’nın avı esnasında kamera kayda devam ediyordu ancak başkan bu durumu umursamadı. Üstelik kameramana yerde yatan mağlup sineği işaret edip ‘Bunu çekmek ister misin?” diye sordu. Kameraman sineğe yöneldi, sineğin yenilgisi de tarihe geçmiş oldu! (Obama’nın performansını radikal.com.tr’den izleyebilirsiniz!)

Dünyanın en şık giyinen erkeği Obama
Öte yandan, önceki gün first lady Michelle Obama’nın Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi’nce ‘moda ikonu’ olarak tanımlanıp, özel bir ödülle tescillenmesinin ardından, Başkan Obama da dünyanın en şık giyinen erkeği seçildi.
Ünlü İngiliz erkek gömlek markası Thomas Pink tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarında Başkan Obama, şıklık konusunda aralarında Brad Pitt ve David Beckham’ın da bulunduğu yıldızları geride bıraktı. Değerlendirmede Barack Obama’nın giyim konusunda gösterdiği duyarlılık, giydiğini kendisine yakıştırması ve kusursuz giyim zevkinin etkili olduğu belirtildi. Birinci Obama’yı Amerikalı film yıldızı Brad Pitt’le İngiliz futbolcu David Beckham izledi.
Firmanın Avrupa ve ABD’deki mağazalarında alışveriş yapan 3 bin erkekle görüşerek gerçekleştirdiği ankete göre dünyanın en şık giyinen erkekleri listesinde Beckham’ı sırasıyla Daniel Craig, Al Pacino, George Clooney, Bill Nighy, Andy Warhol, Clint Eastwood ve Will Smith izliyor. (ap, dha)