Obama'nın güzellik sırrı İsviçre elması mı?

Obama'nın güzellik sırrı İsviçre elması mı?
Obama'nın güzellik sırrı İsviçre elması mı?

Vogue dergisi, eşi Barack Obama ABD Başkanı olduğundan beri güzelliği ve şıklığı gündemden düşmeyen Michelle Obama?nın sırrının, yaşlanmayı azaltan etkisiyle İsviçre elması olabileceğini yazdı. FOTOĞRAF: AFP

LONDRA - ABD First Lady’si Michelle Obama’nın genç görünümünün ardında yatan sır, nadir bulunan ve son derece uzun raf ömrüne sahip olan İsviçre elması olabilir.  Vogue dergisine göre Michelle Obama, Uttwiler Spätlauber elmasının kök hücrelerinden yapılan 215 dolarlık bir serum satın aldı. Diğer elma türleri hasat edildikten sonra çürümeye ve buruşmaya başlarken İsviçre elmaları, dört aya kadar taze kalıyor. Meyvenin kök hücrelerinin kullanıldığı krem ve serumların insan cildinin kök hücrelerini canlandırdığı, cilt kök hücrelerini yeniden canlandırdığı ve yaşlanmayı azalttığı belirtiliyor.
Kozmetik dünyasında heyecan verici bir anti-aging buluşu olarak görülen İsviçre elması Avrupa, Asya ve Amerika’dan 100 güzellik firması tarafından havada kapışıldı. Daha önceleri mayhoş tadı yüzünden pek rağbet görmeyen ve bu nedenle sayısı gittikçe azalan mucizevi meyve, Vogue tarafından ‘süper elma’ olarak adlandırılıyor. Elmanın ‘yeni gençlik çeşmesi’ olabileceği ihtimali üstünde duruluyor.(The Daily Telegraph)