Obama'nın şortu olay oldu

Obama'nın şortu olay oldu
Obama'nın şortu olay oldu

Michelle Obama tatile çıkarken giydiği şortuyla çok konuşuluyor. ABD halkı, first lady?nin şort giymesi konusunda ikiye bölünmüş durumda. FOTOĞRAF: AP

WASHINGTON - ABD şimdi de, first lady Michelle Obama’nın bacaklarını konuşuyor. Kolsuz elbileseler giyerek açıkta bıraktığı kaslı kollarıyla çok konuşulan first lady’nin şimdi de Büyük Kanyon’a giderken seçtiği mini şortu tartışma konusu oldu. Air Force One başkanlık uçağından inerken görüntülenen uzun bacaklı first lady’nin giydiği şort, ‘Bir first lady bu şekilde kısa şort giymeli mi?’ tartışmasına yol açtı. ABD’nin en ünlü haber sitelerinden Huffington Post’un stil ve moda editörü Anya Strzemien, “İlk kez bir first lady Air Force One’da şort giyiyor” diyerek işi anket yapmaya kadar vardırdı.
“First lady şort giyebilir mi?” sorusunun sorulduğu ankete katılanlardan yüzde 83’ü bu soruya ‘evet’ dedi. Los Angeles Times gazetesiyse, “O sıcakta pantolonla mı gezseydi. Bu seksi bir şort değil gayet klasik bir kıyafet” savunmasını yaptı. Bu arada ABD’de first lady’nin giydiği şorta talepte patlama yaşandığı açıklanıyor. (ap)