Obez köpek nasıl kilo verdi?

Obez köpek nasıl kilo verdi?
Obez köpek nasıl kilo verdi?
ABD'de sahibinin yalnızca abur cuburla beslemesi nedeniyle aşırı kilo alan Dennis adlı köpek normal kilosuna döndü. Dennis'in egzersiz ve rejimle 5 kiloya düştüğü açıklandı.

RADİKAL - ABD 'nin Ohio eyaletinde, eski sahibinin yalnızca abur cubur ile beslemesi nedeniyle aşırı kilo alan Dakhund cinsi 'sosis köpek' kilosunun yüzde 75'ini kaybetti. Köpeğin bakımını üstlenen Brooke Burton adlı bir akraba, sıkı bir diyetle köpeğin normal kilosuna dönmesini sağladı.

BBC Türkçe 'de yer alan habere göre, Dakhund cinsi av köpekleri halk arasında "sosis köpek" olarak da biliniyor ve uzun ince gövdesi ve kısa bacaklarıyla tanınıyor. Dennis adlı köpeğin normal kilosunun beş katına kadar çıktığı biliniyor. Ancak Burton'ın uyguladığı rejim sonrasında ideal ağırlık olan 5 kilograma düştü.

EGZERSİZ DE YAPTI

Altı yaşındaki köpeğe, kilo vermesi için diyetin yanı sıra düzenli egzersiz de yaptırıldığı öğrenildi. Köpeğin sarkan derisinin ise bir operasyonla alındığı belirtildi. Dennis'in "öncesi ve sonrası" fotoğrafları internette tık rekorları kırıyor. Brooke Burton, Dennis'in obez zamanlarında birkaç adım attıktan sonra nefes nefese kaldığını söyledi. Burton ardından Dennis'i kuru mamayla beslemeye başladığını ve düzenli yürüyüşlere çıkardığını belirtti.

VETERİNER, HAYVAN SAHİPLERİNE SESLENDİ

"Başlarda ağır depresyonda olduğunu görebiliyordunuz, hiç iyi hissetmiyordu" diyen Burton, şimdiyse Dennis'in canlandığını ve herkesle oynamak istediğini ifade etti.

Dennis'in sarkan derisi için operasyonu gerçekleştiren veteriner Kathleen Ham ise hayvan sahiplerine " Yemek vermek sevgi göstermek anlamına gelmiyor. Hayvanlarınızın sizden daha ziyade ilgi ve alaka bekliyor" dedi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  BBC

  ,

  BBC Türkçe

  ,

  Yemek