Ofisi dünya, üniforması mayo!

Ofisi dünya, üniforması mayo!
Ofisi dünya, üniforması mayo!

Kuşadası?ndaki Aqua Fantasy Park, Lynch?in favorileri arasında.

LONDRA - İngiliz Tommy Lynch, “Dünyadaki en iyi iş benimki!” demekte haksız değil. Onun en büyük sıkıntısı ‘ne zaman tatilde olduğunu asla bilememek’. O bir su kaydırağı uzmanı. Ofisi tüm dünya. Resmi kıyafeti mayo. İşi dünyayı gezip tüm su kaydıraklarının bakımını yapmak. 29 yaşındaki Lynch kaydırakların yüksekliğini, su miktarını, akan suyun hızını ve kaydıraktaki eğimi inceliyor.
“İşimin ne olduğunu söylediğimde kimse bana inanmıyor” diyen ve şimdiye kadar 43 bin kilometre yol yapan Lynch’in gittiği onlarca ülke arasında Türkiye de var. Kuşadası’ndaki Aqua Fantasy su parkını ziyaret eden kaydırak uzmanı, önümüzdeki aylarda tekrar Türkiye’ye geleceğini söylüyor. Lynch’in diğer favorileriyse Yunanistan, ABD’de Florida, Jamaika ve İbiza.
İşinin çok eğlenceli olduğunu düşünse de sorumluluğunun bilincinde olan Tommy Lynch, “Su parkları insanların fark edebildiğinden çok daha fazla sayıda ve buralar ailelerin tatilleri için çok büyük önem taşıyor. O yüzden her şeyin yolunda olduğundan emin olmalısınız. Bu hayati bir konu” diyor. Tommy Lynch, bu işi yapmak isteyen pek çok insan olduğunu da gittiği her yerde, her an gördüğünü de sözlerine ekliyor. (The Daily Mail)