Öğretmene 'cinsel müzik' soruşturması

Öğretmene 'cinsel müzik' soruşturması
Öğretmene 'cinsel müzik' soruşturması
Okuma bayramında ilköğretim öğrencileriyle 'Talk Dirty' adlı İngilizce şarkı eşliğinde dans gösterisi düzenleyen sınıf öğretmenine 'cinsel içerikli müzik dinletti' denilerek soruşturma açıldı.

Karşıyaka’daki Kenan Gamsız İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Hülya Börekçi hakkında, öğrencilerine cinsel içerikli İngilizce müzik dinlettiği savıyla ilçe milli eğitim müdürlüğünce soruşturma açıldı.

12 Haziran 2014 akşamı Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde velililerin de katılımıyla yapılan okuma bayramında, çocukların oynamaları için çalınan “Jason Derulo Feat 2 Chainz, Talk Dirty” (Açık Seçik Konuş) şarkısı soruşturma nedeni oldu. Öğretmen Börekçi’ye 6 Mart’ta gönderilen Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu imzalı soruşturma kâğıdında, “Yasada suç sayılan fiillerin meydana geldiğiyle ilgili delillerin olduğu iddia edilmektedir” denilerek savunma verilmesi istendi.

Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, ne öğretmenin ne de öğrencilerin İngilizce bildiğini, 6-7 yaşındaki öğrencilerin dans ettiği müzikte bile cinsel içerik aranmasının kasıtlı olduğunu belirterek tepki gösterdi. (Cumhuriyet- Emre Döker)


  http://www.radikal.com.tr/131595813159582

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eğitim Sen'in olumsuz etkileri - mfrtky

  çünkü başka bir sendika üyesi olsa böyle bir durum yaşanmazdı. gören de %90 İngilizce konuşabilirlik oranı olan bir ülkede yaşıyoruz sanacak. ayrıca 'talk dirty' dışında cinsel içerikli pek kelime yok. ki bana 'ayıp şeyler söyle' yada 'edepsizce konuş' anlamına gelen bu sözler çok da tahrik etmiyor beni.. soruşturmayı açan yada bu işe vesile olan kişinin cinsel sorunları sebebiyle bir uzmana görünmesi gerekebilir.

  Cins, cinsel, cinsiyet - alpayari

  Bunlarla ilgili bi sürü yasak ve sakınca oluşturmaya çalışıyorsunuz ya insanların kafasında söyleyeyim: O yasaklar insanların kafasında zaten var olan cinsel komplex ile birleşince; ayıpladığımız cinayetlere kapı aralanmış oluyor. İnsanlar diyor ki belki de; bak yasalar bile yasaklıyor, atalarda yasaklıyor; o zaman bu görev benim de boynumun borcudur. Sonuçta filmlerde seyrettiğimiz psikopat seri katillerin zihinsel yapısına benzer kafalar oluşuyor. Şİmdi ne ilgisi va diyeceksiniz ama söyleyeceğim; başörtüsü konusunda ne kadar normalleşmemiz gerekliydiyse cinsellik konusunda da bir o kadar gerekli.