'Oh be! 10 yıl sonra özgürüz'

'Oh be! 10 yıl sonra özgürüz'
'Oh be! 10 yıl sonra özgürüz'

Filmin önemli iki kahramanını canlandıran Rupert Grint (Ron) ve Emma Watson (Harmione) çocuk olarak girdikleri setten, yetişkin bireyler olarak ayrıldı.

Harry Potter serisinin eski çocuk, bugünün genç oyuncuları '10 yıllık esaret'ten kurtuldukları için mutlu

Hayranları Harry Potter hikayesinin sonuna gelinmesine üzülmüş olsalar da, çocukken girdikleri setten birer ergen olarak ayrılan filmin oyuncuları bu ‘son’dan hayli mutlu olmuşa benziyor. Film hakkında görüşlerini belirten Harry Potter’ı oynayan Daniel Radcliffe,”Filmi görenler, aksiyon filmi’ olduğunu düşünüyor. Ama ikinci bölümle karşılaştırırsak, son derece sakin olduğunu söyleyebilirim” diyor.
Bu durumda yapılan yorumlar, ilk bölümün fırtına öncesi sessizlik olduğu yönünde. Bu durumu doğrulayan sözler Ron’u oynayan Rupert Grint’ten geliyor: “Son bölüm gerçekten aksiyon yüklü ve daha çok savaş filmi gibi olacak.” ‘Bölüm 2’nin bir diğer sürprizi de ilk bölümün aksine 3D olarak gösterilecek olması. 

Karakterler değişiyor
Son filmle 21 yaşına basan Radcliff, yedinci filmin ilk bölümünde, daha çok karakterleri üzerinde yoğunlaşma şansını bulduklarını söylüyor: “Eğer bu kitabı tek film olarak çekseydik, birçok şeyi dışarıda bırakmak durumunda kalırdık. Benim için hikayenin en enteresan bölümü de bu. Çünkü bu bölümde karakterlerimiz gelişiyor ve değişiyor. Mesela benim için bu film, önce bir yol filmi oluyor, sonrasında ise bir savaş filmi. Ama tabii ki çok delice bir durumdu. Çünkü bu filmde üzerimizde en iyiyi yapmak gibi bir baskı vardı, çünkü bu film sondu.” 

Farklı bir dünyanın kapıları açıldı
Filmin son olması, ‘Harry Potter’ setinde büyüyen genç aktörler için de farklı bir anlam taşıyor. Yıllardan beri oynadıkları karakterler sayesinde gereğinden fazla ün ve para kazanan genç oyuncular, artık daha farklı bir dünyaya doğru yol alıyor. Rupert Grint, “Gerçekten çok tuhaf bir his bu” diyor, “Bu konuda ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Ama artık Harry Potter bitti ve ben kendimi çok özgür hissediyorum. Son on yıldır, bir fanusun içinde gibiydik. Ve şimdi gerçek dünyaya girmek sahiden korkutucu.”
Radcliffe de Harry Potter ile özdeşleşmekten duyuğu sıkıntıyı dile getiriyor. Her ne kadar korkutucu olsa da Grint ve Radcliffe oyunculuk yapmaya devam etmek istiyor. Ama Hermione’yi oynayan Emma Watson , durumdan o kadar sıkılmış ki, oyunculuğa biraz ara verip Brown Üniversitesi’ndeki derslerine devam edecek.