Oktay Kaynarca ve Gülben Ergen'in 'yasak aşk' tartışması

Oktay Kaynarca ve Gülben Ergen'in 'yasak aşk' tartışması
Oktay Kaynarca ve Gülben Ergen'in 'yasak aşk' tartışması
Gülben Ergen, 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisindeki yasak aşkı eleştirince yanıt başrol oyuncusu Oktay Kaynarca'dan geldi. Ayrıca tartışmaya Gülben Ergen'in eşi Erhan Çelik de dahil oldu.

RADİKAL- Takvim'den Özge Gürcan'ın haberine göre Gülben Ergen, 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin 'çok eşliliği' normalleştirdiğini yazdı. Şarkıcıya yanıt dizinin başrolündeki isim Oktay Kaynarca'dan geldi. Sanatçı, Gülben Ergen'e şöyle cevap verdi:

'SEYİRCİ ZEKASINA HAKARET'

Arkadaşımın şarkılarını severek dinliyoruz ama bu mantığa göre bütün şarkılarının, bugüne dek yaptığı bütün işlerin 'Huzur Sokağı' tadında olması gerekirdi. Üzülerek görüyorum ki hala sanatçı arkadaşlarım da dahil yaptığımız işin sanat olduğunu unutuyorlar. Bu mantığa göre dünyanın en iyi filmleri, en güzel şarkıları yapılamazdı. Ayrıca seyrettiğiniz, dinlediğiniz her şeyi 'aman yaparlar' deyip engellemeye çalışmak seyirci zekasına hakaret içerir. Sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz aşk, ilk defa bu dizide tanık olduğunuz bir şey midir? Duymadınız ve görmediniz mi? Sizin veya arkadaşlarınızın şarkılarında hiç işlenmemiş bir konu mu? Başta sanatçı arkadaşlarım unutmamalı sanat özgürdür ve beslenme alanı sadece iyi, güzel, ala ve mükemmel değildir. Eleştiriler doğruyu bulmamız doğrultusunda değerli uyarılardır ama meseleye doğru bakabilme şartıyla." ATV'de ekrana geldiği ilk günden beri fenomen olan ve reyting rekorları kıran 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz', iki kadın arasındaki aşk savaşıyla da seyirciyi ekrana kilitliyor. Hızır Çakırbeyli'nin karısı Meryem ile yasak aşkı Nazlı arasında geçenler ve sadece 'bir diziden ibaret' olan olaylar, soluksuz izleniyor.

KAVGAYA ERHAN ÇELİK DE KATILDI

Kaynarca ve Ergen arasındaki tartışmaya Ergen'in eşi Erhan Çelik de Twitter'dan dahil oldu. Çelik attığı tweette; "Çok eşliliği, gayrı meşru ilişkiyi, o ilişkiden çocuğu normalleştiren ve buna aile dizisi diyen eşkıya dünyaya hükümdar olsa ne olur!" dedi.