Öldürülen kadın ve çocukların isimleri kıraathane camında!

Öldürülen kadın ve çocukların isimleri kıraathane camında!
Öldürülen kadın ve çocukların isimleri kıraathane camında!
Ocak 2012 - Ocak 2013 tarihleri arasında, erkekler tarafından öldürülen kadınların ve çocukların isimleri Tophane'deki bir kıraathanenin camlarına yazıldı.

Ocak 2012 - Ocak 2013 tarihleri arasında, erkekler tarafından öldürülen kadınların ve çocukların isimleri Tophane’deki bir kıraathanenin camlarına yazıldı.

“Bir erkek mekânının, sembolik de olsa ele geçirilmesiyle; her birinin yaşanmışlıkları/yaşanmamışlıkları dile gelir belki diye umut ettik. Kıraathanedeki erkekler hemen her gün uğradıkları bu mekânda, kadınların isimlerinin sardığı camdan, onların izin verdiği kadar dışarıya bakabiliyorlar. Dışarıya bakarken gözlerinin takıldığı her bir isim, erkekliğin son verdiği bir yaşam üstelik. Tophane’deki bu kıraathanenin sahibi ve buranın müdavimleri erkek şiddetinin yükünü; bu utanç duvarını, bir süreliğine de olsa taşımayı kabul etti.”

Neriman Polat ve Arzu Yayıntaş’a ait bu sözler , 21 Mart Perşembe günü 18.00 – 19.00 arası, Kumbaracı Yokuşu No:5 adresinde bulunan V.I.P Kafe’de gerçekleşecek bir acı kahve buluşması için… ‘Kadına Yönelik Şiddete Son’ demek için herkes davetli...


  ETİKETLER:

  Kahve

  ,

  Erkek

  ,

  Yaşam

  ,

  Sözler

  ,

  perşembe