Ölen babaanneye özel sulama sistemi

Ölen babaanneye özel sulama sistemi
Ölen babaanneye özel sulama sistemi
Kütahya'da mobilyacılık yapan Veli Kara ölen babaannesinin mezarına etrafındaki çiçeklerin kurumaması için sulama damlama sistemi kurdu

 

TUNA İŞLEYEN

KÜTAHYA - Tavşanlı İlçesi'nde 24 yaşındaki Veli Kara,ölen babaannesinin mezarına ektiği çiçeklerin kurumaması için, damlama sulama sistemi kurdu. Tavşanlı'da mobilyacılık yapan evli bir çocuk babası Veli Kara’nın babaannesi Ayşe Kara bir ay önce 83 yaşındayken vefat etti. İlçe mezarlığında toprağa verilen Ayşe Kara’nın mezarına torunlarından Veli Kara çeşitli çiçekler dikti. Babaannesinin mezarına ektiği çiçeklerin kurumaması için damlama sulama sistemi kurduğunu belirten Veli Kara şunları anlattı:
“Babaanem çiçekleri çok severdi. Evinin bahçesinde de çok sayıda çiçek vardı. Babaanem ölmeden önce bizden mezarında çiçeklerin olmasını istedi. Ben de mezara çiçekler ektim. Bu çiçeklerin kurumaması için de damlama yöntemiyle bir sulama sistemi kurdum. Altında musluk olan plastik bir kovaya doldurduğum su, mezarın üzerindeki musluğa bağlı olan delikli borudan yavaş yavaş damlayarak kendiliğinden çiçekleri suluyor.” (dha)