Olimpik atlet şoke etti

Olimpik atlet şoke etti
Olimpik atlet şoke etti

Reeva Steenkamp ve Oscar Pistorius kasım ayından beri birlikteydi. Ünlü atlet bugün mahkemeye çıkacak.

Olimpik ampute atlet Güney Afrikalı Oscar Pistorius, sevgilisi Reeva Steenkamp'ı silahla vurarak öldürdü. İddia, olayın kazayla olduğu yönünde...

Sevgililer Günü sabahında yaşanan olay iddiaya göre Pistorius’un, kendisine sürpriz yapmak üzere sabaha karşı eve gelen sevgilisi Reeva Steenkamp’ı hırsız sanıp paniğe kapılması üzerine yaşandı. Güney Afrika’nın Pretoria şehrinde gerçekleşen olayla ilgili ayrıntılar henüz netleşmiş değil. Polis ekipleri 30 yaşındaki model Reeva Steenkamp’ın başından, kolundan ve göğsünden vurulduğunu açıkladı. Genç kadın olay yerinde hayatını kaybetti. 26 yaşındaki sporcu gözaltına alınırken olay yerinde dokuz milimetre çapında bir tabanca bulundu. Dünyanın suç oranı en yüksek kentlerinden olan Pretoria’da ev sahiplerinin genellikle silah taşıdığı biliniyor. Pistorius da 2011’de verdiği bir söyleşide silahla uyuduğunu anlatmış ve gazeteci ile bir poligonda atış talimi yapmıştı.

Mahkeme bugün ...

Model Steenk-amp’ın cinayetten saatler önce Twitter’dan Sevgililer Günü mesajı yazdığı ortaya çıktı. Steenkamp, “Bana sevgini yarın sarılarak ne kadar gösterebilirsin?” diye yazmış. Olayın Pistorius dışında bir zanlısının olmadığı, sporcudan alkol ve uyuşturucu testleri için kan örneği alındığını açıklayan polis, evde daha önce de tartışmalar olduğunu, bu nedenle Pistorius’un kefaletle serbest bırakılmasına karşı çıkılacağını ekledi. Dün hâkim karşısına çıkması beklenen Pistorius’un mahkemesi bugüne ertelendi.
Doğuştan fibula kemiği bulunmayan Pistorius’un iki bacağında da karbon liflerinden yapılmış protez var. Olimpiyatlara katılan ilk ampute atlet olarak tarihe geçen Pistorius, Pekin 2008 Paralimpik Oyunları’nda erkekler 100, 200 ve 400 metrelerde altın madalya kazanmıştı. 400 metreyi 47.49 saniye koşarak, dünya rekoru kıran atlet Londra 2012 Olimpiyatları’nda da 400 metrede yarı final koşmayı başarmıştı.