Olmayan bebeği için 'sigortasız dadı' çalıştırmış!

Olmayan bebeği için 'sigortasız dadı' çalıştırmış!
Olmayan bebeği için 'sigortasız dadı' çalıştırmış!
Yurtdışından gelen kadınları evde sigortasız dadı olarak çalıştırdığı iddia edilen Rojin isyan etti: Benim ne çocuğum var dadı tutayım ne hizmetçim var, kendi evimin hizmetçisi benim temizliğimi kendim yaparım

Radikal.com.tr - Evinde yurtdışında gelen kişileri sigortasız olarak çalıştırdığı için para cezalı aldığına dair haberler çıkan sanatçı Rojin açıklama yaptı. Açıklamasında çocuğu bulumdağını belirten, evinde hizmetçi çalıştırmadığını söyleyen Rojin, ‘Bu Kürdi nefretin semboller üzerinden daha çok devam edeceğini gösteriyor’ dedi.

Rojin ‘in açıklaması şöyle:

Rojın’e ve Işın Karaca’ya dadı şoku yazısıyla neye uğradığımı şaşırdım… Ünlü olmak her zaman saldırıya açık olmak anlamına geliyor cephede çırılçıplak gezmek demek .Bunu basın bize öğretti.

Benim ne çocuğum var dadı tutayım ne hizmetçim var, kendi evimin hizmetçisi benim temizliğimi kendim yaparım.

Hiçbir güce dayanmadan korunaksız bir duruşumun olduğunu daha ne kadar bana hatırlatacaksınız. Bütün gazetelerin bu servise de atlaması şaşılacak bir durum değildir…

Israrla gece haberi kaldırın benim çocuğum yok benim temizlikçim yok dememe rağmen ama dadı size çalışıyormuş diyen gazetecinin iftiraya uğramanın ne olduğunu anlamasını bana inanmasını beklerdim…

Basın etiği basın ilkelerini meslek ahlakını dillendirmeyeceğim. Bir telefonun ucundadır gerçek haber.

Ekip arkadaşlarımı arayabilir sorabilirdiniz. Yıllarca yalanla terbiye edilmiş bir topluma hâlâ bu kirliliğin boca edilmesi her şeye bakışımızı gösteriyor. Kürdi nefretin semboller üzerinden daha çok devam edeceğini ve psikolojik savaşın ruhunu yansıtıyor bu tavır bunca küfür ve hakarete uğrayan biri olarak çok üzülüyorum. Lütfen anlayın, ailem ve dostlarımın bu açık arama yarışını benden daha fazla hissettiğini üzüldüğünü belirtir.

Çıkan bütün gazetelerde bu haberin tekzibinin aynı büyüklükte yayınlanmasının ahlaki bir duyarlılık olduğunu belirtmek isterim. Doğru bilginin yazılmasını ivedilikle hepinizden rica ediyorum. Saygılarımla…HABER NEYDİ?

Rojin’i suçlayan haberde şu ifadeler yer alıyordu:  İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından iş bulmak vaadiyle belirlediği kadınları Türkiye ’ye getiren bir şebekenin bulunduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı. İhbarda şebekenin kadınları, hasta bakıcı, dadı, hizmetçi olarak evlere gönderdiği ve kadınların pasaportlarına el koyduğu dile getirildi. Bunun üzerine harekete geçen Mali Şube ekipleri, önce şebekenin gönderdiği yabancı hizmetçilerin çalıştığı 12 adreste denetim yaptı. SGK uzmanlarıyla 2 ay önce yapılan ortak denetimde, Işın Karaca ve Rojin’in de evine gidildi. SGK uzmanları ve polis tarafından 2 sanatçının da kaçak işçi çalıştırdığı belirlendi. Bunun üzerine Işın Karaca ve Rojin’e 9’ar bin TL para cezası kesildi.