Ömer Çelik işe ABD başkanı gibi başladı

Ömer Çelik işe ABD başkanı gibi başladı
Ömer Çelik işe ABD başkanı gibi başladı
Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ilk iş olarak üst düzey bürokratların istifasını istedi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin dışında tüm bürokratlar istifasını verdi.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

Çiçeği burnunda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik göreve hızlı başladı. Bakan Ömer Çelik’in talimatıyla bakanlıkta Genel Müdür Yardımcısı ve üzeri görevlerde bulunan isimler istifalarını verdi. Çelik’in bu uygulaması ABD başkanlarının yönetim tarzını andırdı. ABD’de başkan değişiminden sonra üst düzey bürokratlar toplu halde istifa ediyor. Başkan, dilediği bürokratın görevini sürdürüyor.
Yeni Bakan Ömer Çelik’in talimatı üzerine dün bürokratları toplayan Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan istifalarını istedi. Bunun üzerine genel müdür yardımcıları, genel müdürler, bakan danışmanları, müsteşar yardımcıları istifa mektuplarını gönderdi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin istifa metni göndermedi. Radikal’e yaptığı açıklamada “Şu an itibariyle görevimin başındayım” diyen Bilgin, İstanbul ’da olduğunu, henüz bakanla bir araya gelmediğini ve brifing vermediğini söyledi.