Önce seçim, sonra düğün

Önce seçim, sonra düğün
Önce seçim, sonra düğün
Kayseri'de oto yedek parça satıcısı 25 yaşındaki Emre Kavuk ile üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Süheyla Fırtına oylarını kullandıktan sonra okul binasından ayrıldı.

RADİKAL- Kayseri'de oto yedek parça satıcısı 25 yaşındaki Emre Kavuk ile üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Süheyla Fırtına oylarını kullandıktan sonra okul binasından ayrıldı.

Merkez Kocasinan İlçesi Ziya Gökalp Mahallesi Kanlıca Caddesi'nde bulunan Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Ortaokulu'na yakınlarıyla birlikte gelen Emre Kavuk ile nişanlısı Süheyla Fırtına, 2 bin 314 nolu sandıkta oy kullandı. Aynı mahallede oturan çift, sandık görevlisinden mühür, zarf ve oy pusulalarını alarak ayrı kabinlerde tercihlerini yaptı ve oylarını sandığa birlikte attı. Gelin ve damadı gören görevliler ve diğer seçmenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. İlgi çeken çift, yakınları ile gelen salondaki çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi. Müstakbel eşiyle oy kullandığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi Süheyla Fırtına, ''Bugün iki mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Çok heyecanlıyım. Demokratik hakkımızı kullanmak ve oy vermek için geldik, bu gece de düğünümüz var. Seçimler inşallah devletimiz ve milletimiz için hayırlı olur'' dedi. Kendini, 'seçimlerin tek galibi' olarak ilan eden oto parçası satıcısı damat Emre Kavuk ise, ''Herkesi oyunu kullanmaya davet ediyorum. Bu seçimler, ülkemizin geleceğini belirleyecek. İnşallah hepimiz için hayırlı bir sonuç çıkar'' diye konuştu.