Önce talan sonra özür

Önce talan sonra özür
Önce talan sonra özür

Natalie Portman

Winona Ryder, rolüne kendisini fazla kaptırarak, Natalie Portman'ın soyunma odasını talan etti. Oyuncu daha sonra Portman'dan e-mail ile özür dilese de henüz yanıt almış değil

Natalie Portman, Mila Kunis ve Winona Ryder’ın rol aldığı ‘Siyah Kuğu’ adlı gerilim filminin çekimlerinde stresli anlar yaşandı. Darren Aronofky’nin yönettiği film, New York’ta Kuğu Gölü Balesi’nin sahneye konulması sırasında balerinlerin arasındaki çekişme ve gerginlikleri konu alıyor. Tersliği ve hainliğiyle bilinen prima balerin Beth MacIntyre’ı oynarken çok zorlandığını anlatan 39 yaşındaki Ryder, çekimlerden sonra sette kötü davrandığı Natalie Portman’dan özür dilemiş.
Özellikle giyinme odasını darmadağın ettiği son sahnede 18 yaşında eski erkek arkadaşıyla ettiği kavgalara döndüğünü anlatan Ryder, “Çekimlerden sonra Natalie’ye özür notu yazıp, bir de hediye aldım. Kötü laflar ettiysem çok üzgünüm,” dedi. Ryder’in sinir krizi Portman’ın performansını etkilememişe benziyor. Venedik Film Festivali ’nden sonra Washington Post gazetesi, Portman’ın baş dansçı rolüyle Oscar’ı hak ettiğini yazmıştı. Ryder, senaryoya kendisini kaptırma bahanesiyle diğer oyunculara saldırma taktiğini ‘Girl Interrupted’daki rol arkadaşı Angelina Jolie ’den öğrenmiş olabilir. Jolie, filmde rol arkadaşı Ryder’a sözlü saldırılarda bulunup taciz etmiş, hareketlerini ‘rolüme konsantre oluyordum’ diye açıklamıştı.