One Love'ın yeni sürprizi MØ ve Oh Land

One Love'ın yeni sürprizi MØ ve Oh Land
One Love'ın yeni sürprizi MØ ve Oh Land

19-22 Haziran tarihlerinde Parkorman’da düzenlenecek One Love Festival, Omar Souleyman ve Bonobo’nun ardından yeni sürprizler açıkladı, ikisi de Danimarka’dan: Yakında ‘Ø’ harfinin dünyanın tüm klavyelerine eklenmesini sağlayacağa benzeyen synth-pop’un yükselen yıldızı MØ (Karen Marie Ørsted) ve yumuşacık sesiyle electro-pop’a ayrı bir lezzet getiren Oh Land.
MØ, diğer adıyla Karen Marie Ørsted, son zamanlarda pop müzik dünyasında eksikliği hissedilen ‘Girl Power’ı geri getirmeye kararlı bir sanatçı olarak tanımlanıyor. Her geçen gün synth-pop’un yeni kraliçesi olmaya daha da yaklaşan 26 yaşındaki MØ, hip-hop ve punk tavrını buluşturan karmaşık parçalarla yola çıktı, zamanla çok daha oturaklı bir elektronik pop tarzına yöneldi. Asi tavrından ödün vermeden oluşturduğu elektronika esintili parçalarıyla NME, Pitchfork, Hypertrack gibi prestijli müzik yayınlarının dikkatini çekti. Yayımladığı ‘Bikini Daze’ EP’si ve Sony Music’ten yeni çıkan ‘No Mythologies to Follow’ albümüyle hayli olumlu eleştiriler alan MØ, sıradışı ses rengi ve aykırı sözlerle bezeli elektronik parçalarıyla festivalcileri coşturacak.
Oh Land de New York ’ta yaşayıp çalışan bir İskandinav prensesi. Esasen dans eden ve bir bale kariyeri hedefleyen şarkıcı, 16 yaşında geçirdiği talihsiz bir kaza dolayısıyla dansı bırakmak durumunda kalsa da bunun etkileri onda olumsuz olmamış. Operacı annesi ve piyanist babasının genlerini taşıyan Oh Land, New York’a taşındıktan sonra Hot Chip, Beyonce , Depeche Mode isimlerinin prodüktörleriyle çalışmaya başlamış ve müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiş. Dinleyenleri bir rüyadaymış gibi hissettiren sesi ve renkli synth melodileriyle dolu üç albümüyle, en sevilen yeni electro-pop şarkıcısı olma yolunda hızla ilerliyor.
Pozitif Live organizasyonuyla düzenlenen ‘One Love Festival 13 ile Birlikte Hayata’nın 90 liralık avantajlı biletleri 9 Nisan’a kadar satışta.