@ubuget

Onların da televizyondaki gücü uyandı!

Onların da televizyondaki gücü uyandı!
Onların da televizyondaki gücü uyandı!
Televizyon izleyicisinin son olarak 'Karadayı' ve Medcezir'de izlediği Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ikilisi Delibal'ın ilk üç günlük performansıyla ağızlarına bir parmak baldan biraz daha fazlasını çaldılar.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Televizyon izleyicisinin son olarak 'Medcezir' ve 'Karadayı’da izlediği Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ikilisi Delibal'la ilk gişe sınavından başarıyla çıkmış görünüyor. 

İLK ÜÇ GÜNDE 274 BİN KİŞİ
Box Office Türkiye verilerine göre ‘Delibal’ vizyona girdiği ilk hafta sonunda 274.991 kişi tarafından izlendi. Ki bu, dün Karaköy'de bir mekana girerken direkt olarak içeri alınmamasına içerleyen ve 'Bana da mı sıra?' bakışlarına maruz kaldığımız Murat Cemcir'in Ahmet Kural ortaklığıyla ortaya çıkan fenomeni ‘Düğün Dernek 2: Sünnet’in ardından haftanın ikinciliği demek. Film bu rakamlarla 'Star Wars' serisinin 7. filmi: ‘Güç Uyanıyor'u da geride bırakmış oldu. 'Star Wars' 191. 502 kişiyle hafta sonunun üçüncü olurken, Çağan Irmak'ın Nadide Hayat'ı da 126. 499 kişiyle dördüncü oldu. Bu haftanın bir başka yeni filmi Ertugrul 1890'da 93.444 kişi tarafından izlenerek 5. oldu.

Murat Cemcir'e: 'Sıra var arkadaşım, arkaya geç'
MEDCEZİR VE KARADAYI’NIN GÜCÜ
Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ekrandaki enerjileriyle, televizyon izleyicilerini beyazperdeye taşımış görünüyorlar. Özellikle Leyla Tuğutlu’nun Karadayı’da 'yan' denilebilecek bir rolden buralara gelmesine ayrıca dikkat çekmek lazım. Tuğutlu oradaki rolünü adeta büyütmüş, başarılı performansıyla seyircinin aklına kazınmıştı. İkili beyazcamdan sinemaya çektikleri izleyiciye filmlerini beğendirirlerse bu gişe  başarısını bir adım öteye taşıyabilirler.

Delibal'ın senaryosu çalıntı mı?


‘DELİBAL’ BİR UYGULAMA SENARYO
‘Delibal’ Hint yapımı “Moonu 3” filminden uyarlama, yani orijinal bir senaryo değil. Dün Ay Yapım basına yansıyan ‘Delibal çalıntı mı?’ haberlerine bir açıklamayla yanıt verdi. Açıklamada: “25 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Ay Yapım imzalı sinema filmimiz Delibal, künyesinde de yazdığı üzere uyarlama bir senaryodur ve bu bilgi gala günü yapılan röportajlarda filmimizin yönetmeni tarafından zaten dile getirilmiştir. Dünyada da birçok örneğinde görüldüğü gibi, orijinal eser ile uyarlama eser arasında benzerlikler olması olağan olmakla birlikte uyarlamanın başarısını sağlayan temel şey katılan özgün yorumlardır” denildi. Bu notu da sinema izleyicisine hatırlatmakta fayda var.