Oprah'a 'senin paran yetmez' dediler

Oprah'a 'senin paran yetmez' dediler
Oprah'a 'senin paran yetmez' dediler
Dünyanın en zengin kadınlarından biri olan Oprah Winfrey, İsviçre'de ırkçı tavırlara maruz kaldığını açıkladı.

Dünyanın en zengin ve güçlü kadınlarından biri olarak gösterilen ABD 'li talk show sunucusu Oprah Winfrey, İsviçre'nin Bern kentinde bir dükkanı ziyaret ettiği sırada ırkçılığa maruz kaldığını açıkladı.

El çantası satan bir mağazayı girdiğini anlatan Winfrey, fiyatı 55 bin lirayı bulan bir çantayı görmek istemesi üzerine, satış görevlisinden "sizin için çok pahalı" cevabını aldı. Bunun üzerine mağazayı terk eden Winfrey, aradan geçen bir ayın ardından sessizliğini önceki gün bozdu.

Irkçılığın hala süregelen bir sorun olarak devam ettiğini belirten Winfrey, "Bu tip olaylarla iki şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Ben ortalığı ayağa da kaldırabilirdim" şeklinde konuşurken, bunun yerine satış görevlisiyle bir tartışma yaşamadan dükkanı terkettiğini söyledi. Öte yandan BBC 'ye konuşan mağaza sahibi Trudy Gotz, konunun bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu açıkladı.

Göçmenlere 'bazı kamusal alanların kullanımını yasaklayan kuralların konmasını' tartışan İsviçre, Avrupa genelinde ırkçılık ve yabancı düşmanlığının en üst seviyede yaşandığı ülkelerden biri.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İsviçre

  ,

  BBC

  ,

  Show

  ,

  Avrupa

  ,

  Zengin