Oray Eğin'in yeni adresi belli oldu

Oray Eğin'in yeni adresi belli oldu
Oray Eğin'in yeni adresi belli oldu
New York'ta yaşayan yazar Oray Eğin yeni dönemde Sözcü gazetesinde yazacak. Oray Eğin'in ilk yazısı bu pazar günü gazetede olacak.

Radikal.com.tr - Oda TV iddianamesinin ek klasörlerinde yeralan ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’ya ağır hakaret içeren telefon görüşmesi Oray Eğin’i Akşam gazetesinden koparmıştı. Oray Eğin, 3 Ekim 2011'deki yazısında Küçükkaya'dan şu sözlerle özür dilemişti: "Tamamen mahremiyetim deşifre edilmiş, hayatımıza tecavüz edilmiş olmasına rağmen…
Telefondaki konuşmalar iki arkadaşın arasındaki geyik muhabbetinden ibaret olsa da…
Tamamen özel konuşmalar olsa da, iki kişi dışında hiç kimseyi ilgilendirmese de dolaylı olarak hesapsızca kırdığım, üzdüğüm, sevdiğim ve önemsediğim insanlardan samimiyetle özür diliyorum. Onlara karşı boynum kıldan ince; başkalarının kırdığını tamir etmek için her şeyi yapmaya hazırım. Bunu başarırım da.
Ne suçüstü yakalanmışlıkla, ne ardında başka hesaplarla ilgisi var.
Bu benim insani görevim, borcumdur artık.
Gün gelecek bu kirli dönemin mimarları da hepimizden özür dileyecekler.
Ben değil, bana hayatımın en mahcup gününü yaşatanlar utansın."

1 Kasım 2010 tarihli bir telefon görüşmesinde Soner Yalçın, Oray Eğin’e İsmail Küçükkaya’ya “savaş açalım” talimat veriyordu. Eğin de kendi genel yayın yönetmeni olan Küçükkaya için içinde hakaret geçen ifadeler kullanıyordu. Akşam gazetesinden ayrıldıktan sonra Oda TV davasında ifadesine başvurulan Oray Eğin, ABD 'de yaşamaya başlamıştı.