Örgücü ninelerin intikamı!

Örgücü ninelerin intikamı!
Örgücü ninelerin intikamı!
Yerel festivale kabul edilmeyen İskoç örgü kulübü üyesi yaşlı kadınlar 'intikamlarını' çok yaratıcı bir şekilde aldı. Şimdi kabul edilmedikleri festival değil, onların örgüleri gündemde!

RADİKAL - İskoçya'da yerel bir festivale kabul edilmeyen örgü kulübü üyesi kadınlar intikamlarını yaratıcı bir yöntemle aldı. Aralarında altı torunu ve 14 de torununun torunu olan 104 yaşında bir ninenin de bulunduğu, hemen hepsi ileri yaşlarda olan 40 üyeli örgü kulübü Selkirk, Ettrickbridge ve  Yarrow kasabalarında yapılan 'Yes Arts Festival'ine katılarak destek vermek istemişti. Ancak üyelerin isteği festival komitesi tarafından kabul görmedi. Bunun üzerine intikam kararı alan kulüp üyeleri, 'Yarn Bombing' adıyla bir plan hazırlayarak, gizlice hazırlıklara başladı.
Stern Online kaynaklı habere göre festival tarihine kadar bir yıl boyunca örgü ören yaşlı kadınlar, sokakları örgüden yaptıkları farklı figürlerle donatarak, festivalden daha çok ilgi çekmeyi başardı. Bahçe çitlerinden sokak banklarına, telefon kulübelerinden sokak lambalarına hemen her şeyi örgü ile kaplayan örgü kulübü üyelerinin eserleri ekim başına kadar sergilenecek. (DHA) 


  ETİKETLER:

  İntikam

  ,

  Telefon

  ,

  Kulüp