Orhan Pamuk transfer oluyor

Orhan Pamuk transfer oluyor
Orhan Pamuk transfer oluyor
Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk, 19 yıllık yayınevi İletişim'den ayrılıyor. Pamuk'un yeni adresinin Yapı Kredi Yayınları olacağı söyleniyor.

Geçen haftalarda Orhan Pamuk’un Taraf gazetesinde haftalık olarak yazı yazmaya başlaması “Orhan Pamuk Taraf’a transfer oldu” başlığıyla verilmişti. Nobel ödüllü yazardan bu bu kez başka bir haber var: Yayınevi değiştiriyor.
Edebiyat dünyası Orhan Pamuk’un bir bozacıyı anlatacak yeni romanının ne zaman çıkacağını konuşadursun, yazar, İletişim Yayınları’dan ayrılıyor. Söylentilere göre Pamuk’un yeni adresi Yapı Kredi Yayınları olacak. 1994 yılında ‘Yeni Hayat ’ romanıyla Can Yayınları’ndan İletişim Yayınları’na geçen Pamuk’un ‘transferi’ o dönem bir hayli ses getirmiş hatta aldığı ‘transfer ücreti’ de epey konuşulmuş ama sözü edilen rakamlar yalanlanmıştı. Pamuk’un daha önce de bir kitabı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkmıştı. İstanbul Hatıralar ve Şehir’in ilk baskısı 2003’te Yapı Kredi’den çıkmış, kitap 2006’dan itibaren diğer Pamuk kitapları gibi İletişim’e geçmişti.