Orta yaşta cinsellik sanılandan hareketli

Orta yaşta cinsellik sanılandan hareketli
Orta yaşta cinsellik sanılandan hareketli

İlaç firması Pfizer, bağımsız araştırma ajansı Vision Critical aracılığıyla Türkiye , Rusya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Ukrayna, Sırbistan ve İsrail ’de 4108 kişiye cinsel mutlulukla ilgili bir anket yaptı. Online ankete 36-65 yaşları arasındaki 2087 erkek ve 2021 kadın dahil edilirken Türkiye’den 289 erkek, 265 kadın soruları yanıtladı.
Araştırma sonucunda, sanılanın aksine orta yaş üstü kişilerin de hareketli bir cinsel yaşam sürdükleri, cinsel ilişki süresinin ortalama birkaç dakika olduğu ve tatmin için ön sevişme ve sertlik gibi unsurların önemli olduğu ortaya çıktı.

Ereksiyon önemli
Katılımcıların yüzde 63’ü cinsel yaşamlarının kalitesini arttırmak için kendisinin ya da partnerinin daha sert bir ereksiyona sahip olmasını istiyor. Kadınlar açısından bu istek yaş ilerledikçe artarken, tüm yaş gruplarında büyük çoğunluk partnerlerinin ereksiyonunu arttırabilmeyi arzu ediyor. 36-45 ve 46-55 yaş grubundaki 10 erkekten sekizi, 56-65 yaş grubunda 10 erkekten yedisi ereksiyon sertliğini arttırabilmeyi dilediklerini ifade ediyor. Kadınların yüzde 76’sı cinsel hayatlarının daha iyi olması için eşlerinin daha sert ereksiyon olmasını istiyor.
Katılımcılara cinselliğin, hayatı algılamaları konusundaki önemi sorularak, cinselliğe yönelik tavır daha geniş düzeyde incelendi. Kadın ve erkeklerin çoğu cinsel tatmin hissinin yaşama bakışları açısından önemli veya çok önemli olduğunu kabul ediyor.