Oscar'lı Türk-Kürt barışı tweeti!

Oscar'lı Türk-Kürt barışı tweeti!
Oscar'lı Türk-Kürt barışı tweeti!
Patricia Arquette'nin En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını alması ile geçen yıl atılan bir tweet tekrar gündeme geldi.

RADİKAL - 87. Oscar Ödülleri'nde Boyhood'daki rolüyle 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülünü alan  sinema oyuncusu Patricia Arquette bu başarısının ardından 2013 yılında Türkiye 'de çektirdiği bir fotoğraf ve attığı tweet'le de gündeme geldi. 32. İstanbul Film Festivali’nin konuğu olarak İstanbul’a gelen sanatçı sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinde hesabından Sırrı Süreyya Önder ile birlikte göründüğü bir fotoğrafı paylaşmıştı.

Arquette fotoğraf ile birlikte, “Türkler ve Kürter arasında 40 yılı aşkın süredir devam eden savaştan sonra geçen hafta başlayan barış sürecinde kilit rol oynayan Sırrı Süreyya Önder ile birarada olmaktan minnettarım” mesajını yazmıştı.

Ünlü sanatçı, Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı mücadele eden “Emek Bizim” platformuna da destek vermiş ve #Emekbizim hashtagi ile yazdığı mesajında, “İstanbul, Cumhuriyet kurulduğundan beri ayakta olan en eski sinemasını alışveriş merkezi inşaa edilecek bahanesi ile kaybetmek üzere” yazmıştı.