Osvaldo'nun ne suçu vardı?

Osvaldo Martinez, iki gün önce annesi, babası ve kardeşleriyle alışverişe çıktı.

POMONA - Osvaldo Martinez, iki gün önce annesi, babası ve kardeşleriyle alışverişe çıktı. Dönüşte karınları acıkan aile, 2 yaşındaki Osvaldo'nun isteğiyle bir Burger King restoranına girdi. Yemek yedikleri sırada silahlı bir adam yanlarına gelerek küçük çocuğa yöneldi ve başından vurarak kaçtı.
ABD'de yaşanan olayda Osvaldo'nun ailesi bu nedensiz cinayetin şoku içinde. Çocuğu öldürdükten sonra kaçan Daniel Moreno ise polis tarafından olayın hemen ardından vurularak öldürüldü.
24 yaşındaki Moreno'nun restoran yakınlarında bir telefon kulübesinde tespit edildiği, telefon aracılığıyla ulaşıldığında ise polise 'Beni vurun' dediği belirtildi. Bunun üzerine yüzüne sprey sıkan bir polise silah çeken Moreno'nun vurularak öldürüldüğü açıklandı. Katilin olay sırasında uyuşturucu etkisinde olduğu sanılıyor.
Osvaldo'nun annesi Yessenia Rochin ve babası Servando, ölen çocuklarının cenaze masraflarını ve diğer iki çocuklarının psikolojik danışmanlığını karşılayabilmek için yardım bekliyor. Çift, iki yıl önce çocuklarını daha güvenli bir yerde yetiştirmek için Compton kentinden Pomona'ya taşınmış.