Oyuncu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti

Oyuncu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti
Oyuncu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti
Türk sinemasının komik kötü adamı Dinçer Çekmez hayatını kaybetti.

İSTANBUL - Karaciğer, böbrek rahatsızlığı ve lösemi tanısıyla 2 yıldır tedavi gören Türk tiyatrosu ve Yeşilçam filmlerinin usta oyuncusu Dinçer Çekmez (73) hayatını kaybetti.

Tedavi gördüğü Başkent Hastanesi'nde hayatını kaybeden Çekmez için, ilk tören cuma günü saat 10.00'da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde düzenlenecek. Çekmez, törenin ardından öğle vakti Üsküdar'da Şakirin Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mazarlığı'nda toprağa verilecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan emekli Dinçer Çekmez, Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı pek çok filmde canlandırdığı karakterlerle tanındı. "Meraklı Köfteci", "Süt Kardeşler", "Ortadirek Şaban", "Tarzan Rıfkı" gibi pek çok filmde "patron" ve "kabadayı" rollerini canlandıran Çekmez, attığı naralarla ve özellikle Kartal Tibet'in yönettiği "Şark Bülbülü" filmindeki "Bana Mazlum'u getirin" repliğiyle hafızalarda yer edindi. Çekmez, tiyatroda da birçok oyunda rol almıştı.

MAZLUM DONARAK HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Şark Bülbülü filminde Mazlum’u oynayan Yadigar Ejder, 1992 yılında hayatını kaybetmişti. Taksim Parkı'nda sabah temizliği yapan çöpçüler, bir bankın üzerinde yüzlerce filmde oynamış olan Yadigar Ejder’in cesedini bulmuştu. Ejder’in donarak öldüğü belirlenmişti. (Radikal, ajanslar)