Özcan Deniz'in başarı sırrı

Özcan Deniz'in başarı sırrı
Özcan Deniz'in başarı sırrı
Gelecek ay vizyona girecek yeni filmi 'Sevimli Tehlike'yle gündemde olan Özcan Deniz, 'Beni bugünlere getiren deli cesaretim oldu!' dedi.

 Özcan Deniz, Şükrü Özyıldız’la Ayça Ayşin Turan’ın başrolleri paylaştığı ‘Sevimli Tehlikeli’nin insanlara cesaret veren bir yönü olduğunu söyledi. Filmin izleyene, “Kendi hikayeni yazacak kadar cesur musun?”u sorduğunu söyleyen Deniz, “Mahalle baskılarıyla ya da eski öğretilerle boğuşmasını istemediğimiz bir nesil ortaya çıksın istiyoruz ya, böyle bir motivasyonu var filmin” dedi. 

Konu cesaretten açılınca Deniz, kendi hayatından örnek verdi:
“Ben bu konuda kendime çok acıyan biri değilim. Cesaret konusunda son derece acımasız davranırım. Hayata karşı korkak değil, cesurum. Kaçmam. Olumsuzluklarla çok fazla boğuşmam, bahane üretmem. Benim için her şeyi yapmanın mutlaka bir yolu vardır. Buna deli cesareti de diyebilirsiniz.”

“Beni bugünlere getiren cesaretim oldu” diyen Deniz, “İlk filmim ‘Ya Sonra’da acemilikten kaynaklanan çok fazla hatam olacağını biliyordum, eleştirmenler bunları görecekti ve beni müzisyenlik geçmişimden dolayı belki ciddiye de almayacaklardı, bunu da biliyordum ama ben yine de istediğimi ve bildiğimi yaptım. İnandığım yoldan vazgeçmedim” dedi. ( Milliyet Cadde )