Özkan Uğur hastalığı hakkında ilk kez konuştu

Özkan Uğur hastalığı hakkında ilk kez konuştu
Özkan Uğur hastalığı hakkında ilk kez konuştu
Lenf kanserine yakalanan Özkan Uğur, hastalığıyla ilgili ilk kez konuştu. Kendisine 'folliküler lenfoma' teşhisi konulduğunu açıklayan sanatçı, tedavi sonrasında sevenleriyle konserlerde buluşacağını söyledi

Lenf kanserine yakalandığı ve gördüğü tedavi nedeniyle MFÖ’nün yaz aylarında vereceği konserlere çıkmayacağı haberleriyle gündeme gelen Özkan Uğur, hastalığıyla ilgili açıklama yaptı. Üç hafta önce kendisine ‘folliküler lenfoma’ teşhisi konulduğunu belirten ünlü sanatçı, tedavide başarı oranının yüzde 99 olduğunu söyledi ve hayranlarına birkaç ay sonra yeniden konserlere çıkacağı müjdesini verdi.

KONSERLERİME BİR MÜDDET ARA VERDİM

“Üç hafta önce ağrılı kitle yakınmasıyla başvurduğum Amerikan Hastanesi’nde yapılan biyopsi neticesinde, folliküler lenfoma teşhisi konmuştur. Folliküler lenfomalar yumuşak seyirli olup, tedaviye yanıtlıdır. Doktorum Burhan Ferhanoğlu’nun ifadesiyle, tedavide başarı oranı yüzde 99’dur. Bağışıklık sistemimi güçlü tutmak ve her türlü hastalıktan (gribal enfeksiyon vs.) uzak durmak adına kalabalık ortamlarda bulunmamam gerekmektedir. Bu nedenle konserlerime bir müddet ara vermek durumundayım. Birkaç aylık tedavi sürecinin, özel hayatımı ve konserlerim dışındaki hayatımı etkilemeyeceği doktorlarım tarafından ifade edilmiştir. Bir an önce tüm sevenlerimle, konserlerde yeniden buluşmak üzere.”


  ETİKETLER:

  Özkan Uğur

  ,

  MFÖ

  ,

  Ünlü

  ,

  ,

  açıklama

  ,

  Uzak