Özlü Sözler

Perihan Mağden: "Sen kendi kocana laf etsene! Seninle evli olan Yeni Kadın değil ki, bizzat kocacığın. Yani sana karşı birisinin sorumluluğu varsa (ki var)...

Perihan Mağden: "Sen kendi kocana laf etsene! Seninle evli olan Yeni Kadın değil ki, bizzat kocacığın. Yani sana karşı birisinin sorumluluğu varsa (ki var), birinin 'sinek' filan diye aşağılanması gerekiyorsa (ki sen bilirsin), kocana saldır. Ama yok, gün olur seyran döner; belki kocacık bu korkunç maceradan evcaazına vitesler. O zaman pantuflaları kapının yanı başında hazır dursun."
Pakize Suda: "Aylardır sinekli çayın sonu gelmediğine göre, Mazhar çayı tankerden içiyor."
Sinekli Bakkal'dan sonra Mazhar Alanson'un karısı Hale Alanson'un gündeme kazandırdığı 'Sinekli Çay' da hafızalarımızda yer edineceğe benzer.

"Annem namaza durunca ben de tüfeği alır dağlara çıkardım. Amaç kuş vurmak değildi. Hedefi vurmaya bayılıyordum. Vuruyordum da... Yani şimdilerin deyimiyle ben bir Snipper'dim. Yani keskin nişancı."
Snipper Kâzım (Kâzım Kanat) nişancılık anılarını anlatıyor. E koskoca üstadın keskin nişancılığına anlatmaya da tek 'p' yetmiyor tabii.

"Diziden aldığım para benim müzikten kazandığım paranın yanında hiçbir şey değil.
Burada bir bölüm çekeceğiz diye bir hafta uğraşıyoruz. Orada ben bir konser veriyorum. Olay bitiyor... İnsanlar rock'çıyım diye ve fazla ortalarda gözükmüyorum diye beni çok para kazanmıyor sanıyorlar ama yanılıyorlar."
Demir Demirkan, televizyonların yeni dizisi Beşibiryerde'deki rolünü para için kabul etmediğini kamuoyuna örneklerle kanıtlarken bir yanılgıyı da düzeltiyor.

"Evet, teşhirciyim. Evet, röntgenciyim. Ve kısmen egosantriğim. Çünkü ikiyüzlü olmamak, cesur olmak, samimi olmak iyi şeylerdir. N'apim mesajları tersten veren biriyim. İtirazı olanlar için bir de sloganım var: Lütfen siz benim gibi olmayın!"
Ayşe Arman, Hürriyet'in 'Ayşe Arman Özel Haftasonu İlavesi'nde en mütevazı ve samimi haliyle, kendi sorup kendi yanıtlıyor.